Energy Top


Obsah 2003 / 03

Archív


Príležitosť pre naše zdravie

Ak venujeme svojej kondícii čo len trochu pozornosti, čoskoro zistíme,“kde nás tlačí topánka”, presnejšie povedané, ktoré systémy nášho organizmu zaostávajú za ostatnými. Práve tie potom treba posilňovať. Elimináciu výkyvov v našom zdravotnom stave môžeme smelo prenechať produktom Energy.

Ako v celej prírode, aj v ľudskom tele musí medzi jednotlivými systémami panovať rovnováha. Každé vybočenie z normálu, ktoré sa u človeka prejaví chorobným stavom, je prejavom disharmónie v tele. Vyrovnanie energetickej nedostatočnosti pomocou fytolátok a bioinformácií obsiahnutých v preparátoch Energy zlepší funkciu orgánov a vylúčením toxínov z tela sa harmonizácia urýchli. Pomocou prírodných preparátov tak dokážeme úspešne zregenerovať opotrebovaný organizmus a svoje stratené zdravie obnovíme často po rokoch márneho hľadania

Ak sa zamyslíme nad vývojom chorôb a chorobnosti, musíme obdivovať múdrosť starých Číňanov: tí v prípade choroby nenavštevovali lekára, ale chodili sa radiť, ako si zachovať optimálnu kondíciu. Ak vezmeme do úvahy tvrdenie dnešných odborníkov o tom, že neexistuje absolútne zdravie, potom záleží len na nás, ako sa s touto skutočnosťou vysporiadame.

Človek prekonáva v priebehu svojho života tri štádia vývoja choroby. Ak je choroba v latentnej podobe, keď sa organizmus ešte dokáže udržať v dobrom stave hoci v tele sa už hromadia nedoliečené a nevyriešené problémy, ešte máme príležitosť pričiniť sa o nápravu. Pokiaľ ju využijeme, napríklad prostredníctvom potravinových doplnkov stimulujúcich imunitu k lepším výkonom, vyhrali sme. V druhom štádiu sa totiž už na škodlivinami poznačenom a zanesenom organizme objavia príznaky, ktoré možno popísať ako periodické. Choroba nastúpi, ale pomocou liekov a niekedy aj samovoľne ustúpi. Organizmus má ešte silu vyrovnať sa s chorobou. Ako príklad možno uviesť sezónne alergie a niektoré kožné ťažkosti, ekzémy. Postupom času sa však obyčajne rozvinie stav, keď sa choroba nielen nedolieči, ale pridávajú sa k nej aj ďalšie prejavy. Nasledujú zdĺhavé ochorenia ako ischemická choroba srdca, vysoký krvný tlak, chronický zápal priedušiek, stukovatenie pečene, žlčníkové a obličkové kamene, degeneratívne choroby kĺbov, cukrovka, dna atď. Postihnutý užíva čím ďalej tým viac liekov, ktoré na jednej strane pomáhajú, na druhej však zaťažujú a často aj natravujú organizmus.

Čím skôr sa pokúsime o harmonizáciu pochodov, tým väčšia je šanca odstrániť nahromadené a nedoliečené problémy predchádzajúce chorobám.

Obsah


Flavocel – nový produkt na slovenskom trhu

FLAVOCEL je bioinformačný prípravok vyrobený z koncentrovaného extraktu ibišteka (Hibiscus sabdariffa – 200 mg v jednej tablete), obohatený o vitamín C (300 mg v jednej tablete) a o špeciálnu zmes éterických olejov s antimikrobiálnymi, antibakteriálnymi a antivírovými účinkami.

Práve tieto účinné látky – flavonoidy – inšpirovali k názvu FLAVOCEL.

Ibištek sabdariffa pochádza z tropickej Ameriky, obsahuje prírodný zdroj vitamínu C, organické kyseliny, rastlinné farbivá, slizovité polysacharidy, steroly a flavonoidy, ktoré urýchľujú jeho vstrebávanie. Harmonizuje predovšetkým činnosť obličiek, močového mechúra, pľúc, srdca a sleziny. Väčšina týchto energetických dráh sa naruší najmä pri chrípke a ochoreniach v dôsledku prechladnutia. Vitamín C udržiava organizmus v dobrej kondícii, výťažky z ibišteka dezinfikujú močové cesty a obličky a utišujú kŕče, či už pri kašli alebo inom ochorení. Najmä chrípka zanecháva následky na pohybovom ústrojenstve a kĺboch, pričom tieto ťažkosti sa vzťahujú na dráhu obličiek.

Pôsobí ako sedatívum a utišuje rôzne kŕče, či už ide o kašeľ, žalúdočné alebo brušné spazmy. Vo vyšších dávkach eliminuje parazity prítomné v črevách a má vysoký antibakteriálny efekt. Osviežuje organizmus a bez vedľajších účinkov znižuje krvný tlak. Rastlinné farbivá antokyany a flavonoidy vychytávajú spolu s vitamínom C voľné radikály, čím brzdia starnutie buniek. Pôsobia diureticky, zmierňujú opuchy a podporujú vylučovanie žlče. Obsiahnuté fytosteroly znižujú hladinu cholesterolu v krvi, napomáhajú rozpadu močových kameňov a rozpúšťajú tukovápenaté sklerotické usadeniny v cievach. Účinkujú priaznivo proti zápalom močových ciest, močového mechúra, obličiek a prostaty. Vďaka veľkému množstvu ovocných kyselín pôsobí výťažok z ibišteka ako ľahké preháňadlo. Posledné výskumy zistili antiepileptický účinok a ochranný vplyv na srdce.

Flavocel obsahuje ľavotočivú formu vitamínu C s vysokou schopnosťou vstrebávania, ktorý je dôležitým doplnkom stravy – organizmus si ho totiž nedokáže “vyrobiť”. Pri chrípkových ochoreniach sa vo všeobecnosti odporúča zvýšiť jeho príjem, pretože telo sa chorobe lepšie bráni a regeneruje. Vitamín C je prítomný pri mnohých metabolických reakciách, najmä pri metabolizme proteínov. Je nevyhnutný pre rast a regeneráciu zubov, ďasien, väziva, ciev a určitých kostných buniek, spolupracuje s protilátkami a ako koenzým sa môže viazať s niektorými jedmi, čím obmedzuje ich účinnosť.

Vitamín C pôsobí antioxidačne a umožňuje činnosť rôznych enzýmov v tele. Je dôležitý pre tvorbu niektorých látok prítomných pri prenose vzruchov medzi nervovými bunkami. Potrebný je aj na správnu imunitnú odpoveď na infekciu, na hojenie rán, zlepšuje tvorbu hormónov nadobličiek a kolagénu (spojivo medzi bunkami), znižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje vstrebávanie železa z potravy.

Komplex látok z ibišteka sabdariffa a vitamínu C vhodne dopĺňa vybraná zmes éterických olejov – eukalyptu, grepu, kardamomu, kopaivy a guajaku, ktoré zvýrazňujú a rozširujú účinky preparátu najmä v prospech činnosti pľúc a priedušiek.

Nedostatok vitamínu C spôsobuje skorbut a anémiu, býva príčinou opuchov ďasien, slabosti, únavy a krvácania z nosa.

Využitie Flavocelu:

Pri nachladnutí, chrípkach, angínach a problémoch s prieduškami (pri teplotách odporúčame spolu s prípravkom Vironal), na podporu činnosti srdca a kostnej drene, na správnu výživu a regeneráciu zubov, ďasien, ciev a kostných buniek, na lepšie vstrebávanie železa, na zníženie cholesterolu v krvi, pre lepší metabolizmus proteínov, tvorbu hormónov nadobličiek, kolagénu a väziva, pre ľahšiu činnosť enzýmov, pre lepší prenos medzi nervovými bunkami, pri zápaloch močových ciest, mechúra, obličiek, prostaty, pri obličkových a močových kameňoch, dne, pri vysokom krvnom tlaku, opuchoch, alergiách, anémii, skorbute, pri celkovej slabosti, únave, ochabnutosti a pri pocite dolámanosti tela, rovnako pri spazmoch čriev, brucha, žalúdka, maternice, pľúc a pod. Flavocel je vhodné podávať aj pri epilepsii, tuberkulóze, zápche, artérioskleróze, pri zníženej imunite alebo pri parazitoch v črevách. Patrí k veľmi dobrým antioxidantom, obmedzuje účinky niektorých jedov a urýchľuje vyplavovanie ťažkých kovov z tela.

Je známe, že samotný vitamín C bunky len ťažko vstrebávajú a pomerne rýchlo z organizmu vylučujú, pretože je rozpustný vo vode.

Aby sme zabránili tejto negatívnej bilancii, bolo nutné nájsť vhodné látky, ktoré zvyšujú využitie vitamínu C a zároveň harmonizujú procesy na bunkovej úrovni.

Obsah


Motivačná akcia z februára predĺžená do konca marca!

Každý, kto si do konca marca 2003 zakúpi súčasne Piedin krém a Piedin sprej, predajný doklad zašle na adresu riaditeľstva najneskôr do 31. 3. 2003, bude automaticky zaradený do žrebovania o tieto ceny:

- 1 x unikátna masážna vaňa na nohy

- 5 x balíčky výrobkov Energy

Žrebovanie sa uskutoční 7. 4. 2003 a výhercovia budú písomne vyrozumení najneskôr do 5 dní odo dňa žrebovania.

Nová motivačná akcia Od 1. marca 2003 máte možnosť zakúpiť si pri každom nákupe prípravku FlavoceL hrnček Energy len za 39 Sk. Akcia trvá do vyčerpania zásob.

Obsah


Je čas na očistu organizmu

V marci by sme mali podporovať najmä žlčník, ktorého funkcia je v tomto čase oslabená. Vzhľadom na to, že ide o orgán bezprostredne ovplyvňujúci rad ďalších ústrojov, môžu mať s jeho momentálnym stavom spojitosť aj zdanlivo nesúvisiace problémy (bolesť bedier, šliach, hormonálne ťažkosti, ohrozené sú napríklad aj oči, atď.). Na posilnenie funkcie žlčníka je vhodný najmä Regalen s obsahom horčín. Prospieva teda okrem iného aj tvorbe a vylučovaniu žlče. Tento produkt patrí zároveň k najlepším detoxikantom celého organizmu.

Obsah


Prichádza jar so svojou ponukou

To, že “detoxikovať organizmus znamená mladnúť” je stará pravda, ktorú poznali už naši predkovia. Dôkazom toho sú pôsty a jarné očistné kúry, ktoré sa pred jarou pravidelne praktizovali za starých čias. Pojem detoxikácie a regenerácie patrí k výdobytkom súčasnosti, ale stále ide o to isté: ak chceme byť zdraví, je po zime nevyhnutné zanesený organizmus riadne prečistiť. “Regeneračné a detoxikačné” sú všetky základné produkty Energy, na jar však dávame prednosť Regalenu; ovplyvňuje predovšetkým meridián pečene, žlčníka a troch žiaričov. Nezabúdajme pri ich užívaní na dostatočný prísun tekutín, najmä čistej vody, aby sa uvoľnené nežiadúce látky mohli z tela dobre vylučovať.

Pečeň je dôležitým orgánom pre detoxikáciu tela a jej párovým orgánom je žlčník. Nevyriešený problém v pečeni môže v krátkom čase vyvolať ťažkosti so žlčníkom a naopak. Pečeň filtruje krv od toxínov, kontroluje hladinu krvného cukru, premieňa uhľohydráty, bielkoviny a tuky, vyrába enzýmy a žlč, ktorá je potrebná na spracovanie tukov v čreve. Pečeň je spolu so žlčníkom dvojicou strážcov, ktorí dbajú na čistotu v našom tele.

Detoxikácia organizmu však nie je možná, ak nemáme v poriadku črevá. Prejedaním dávame možnosť množeniu patogénnych mikroorganizmov vrátane obávaných plesní. Strava sa nestačí v črevách fermentovať a hnije. Pokiaľ sa narušila správna funkcia sliznice čriev, vracajú sa späť do tela toxíny, ktoré vylúčila pečeň, ale aj tie, ktoré vznikli hnitím. To sa nestačí čistiť a odpadové látky začnú vytvárať úložiská napríklad v podobe rôznych hrčiek, najmä v tukovom tkanive, kĺboch a v nefunkčnom lymfatickom systéme.

V Regalene je obsiahnutý špeciálny komplex éterických olejov, ktoré brzdia rozkladné procesy a pôsobia proti plesniam. Zlá funkcia čriev znamená aj zlé vstrebávanie prvkov a vitamínov. Ak organizmus správne funguje, dokáže sám z kvalitnej stravy asimilovať všetky potrebné látky. Je potom úplne zbytočné zaťažovať telo všeobecne odporúčaným užívaním vysokých dávok vitamínov a oslabovať tak jeho prirodzené funkcie.

Odstránením príčiny problémov a podporou správnej činnosti orgánov prostredníctvom ich prirodzenej energetickej siete dosiahneme maximálnu regeneráciu tela. Tu hrajú veľkú úlohu horčiny, ktoré sme vo svojej strave postupom času bohužiaľ nahradili cukrom. Aj žlč je horká a práve horčiny dodané telu pomáhajú k lepšej funkcii pečene. Staré národy vedeli, aké dôležité sú horčiny pre trávenie, a preto boli kedysi vo veľkej miere zastúpené v každom elixíre pre dlhý život. Horčiny obsiahnuté v Regalene sú preverené storočiami a v tele plnia funkciu regenerátora. Dokážu zvýšiť tvorbu antialergénov v pečeni a podporiť čistenie organizmu, čo má priaznivý vplyv na širokú škálu problémov, vrátane pozitívneho pôsobenia na srdce. Obsah mnohých biologicky aktívnych látok je zameraný priamo na podporu regenerácie buniek.

Obsah


Čo nájdete a nenájdete v letákoch k novým produktom Pentagramu©

Nová generácia produktov Pentagramu© sa značne vylepšila, ich základná koncepcia však zostala zachovaná. Rozdiel je predovšetkým v množstve bylinných výťažkov. Zatiaľčo pôvodná verzia sirupov obsahovala 12,5 ml extraktu, v novom balení je to 25 ml, teda dvojnásobok. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že užívateľ teraz dostáva menej za viac peňazí, ale opak je pravdou. Malá fľaštička obsahuje toľko koncentrátu, ktorý pri bežnej regeneračnej kúre vydrží o týždeň dlhšie než pôvodné balenie 200 ml, teda štyri týždne. Pre porovnanie: 30 ml koncentrovaného preparátu zodpovedá približne 260 ml sirupu, ktorý sme nakupovali doposiaľ.

V prípravkoch obsiahnuté éterické oleje zlepšujú spolu s citrózou chuť koncentrátov, ale účinkujú aj antibakteriálne, antivírovo a majú protiplesňový efekt. Výťažky z rašeliny už v nových produktoch nie sú, v prípade potreby (napríklad pri silných reverzných reakciách) je možné odporučiť Cytosan, kde sú humáty prítomné v koncentrovanej podobe.

Nové prípravky dávkujeme po kvapkách. Uzáver chráni krycí klobúčik, pod ktorým je dávkovač (kvapkadlo).

Aj príbalové letáky zaznamenali zmeny k lepšiemu. Okrem novej grafickej úpravy sú aj texty prepracovanejšie a prehľadnejšie. Okrem obvyklých indikácií podľa oslabenia vymenovaných energetických dráh nájde spotrebiteľ v letákoch aj popis účinkov príslušného preparátu z pohľadu psychiky. Problémy v mentálnej oblasti napovedajú, kde máme fyzické ťažkosti. Jedna rovina totiž úzko súvisí s druhou.

Regalen je z pohľadu psychiky vhodný pri agresivite (výbuchy zúrivosti) a impulzívnom konaní (zvýšená podráždenosť, ustavičná výbušnosť), pri precitlivenosti na hluk alebo pri nervozite z vôní a pachov, pri tzv. puntičkárstve (zvýšená pozornosť venovaná detailom). Tieto stavy poukazujú na poruchy v činnosti pečene, ktoré treba podporovať a spomenutým preparátom posilňovať, aby sme predišli prípadným závažnejším ochoreniam.

Regalen možno s úspechom použiť pri ekzémoch, alergiách, zažívacích ťažkostiach, pri funkčných poruchách žlčníka, žlčových kameňoch, pri lupienke a astme. Má výrazný regeneračný účinok, ktorý sa výhodne využíva pri regenerácii pečene poškodenej infekčnými chorobami a pri stavoch celkovej vyčerpanosti. Zaisťuje regeneráciu a výživu chrupaviek a detoxikuje bunky.

Tento preparát sa odporúča aj diabetikom (pokrýva pečeň, žalúdok, dvanástnik, ale aj slezinu a pankreas) a má priaznivý vplyv na srdce, podobne ako Korolen. Jeho pole pôsobnosti je však ešte širšie. Vďaka horčinám ovplyvňuje aj dráhu srdca a občas aj krvný tlak. Zvonka dopĺňame Protektinom.

Nová generácia produktov Pentagramu© poskytuje spotrebiteľom mnoho výhod. Aké zmeny prináša Pentagram© tretej generácie? Okrem koncentrovanej podoby sú to menšia hmotnosť, menší objem

(30 ml), ale väčšia úžitková hodnota pre klienta (pri maximálnom dávkovaní vydrží o týždeň dlhšie než pôvodný sirup 200 ml), vysoká úroveň spracovania, vysoká kvalita použitých obalových materiálov, komfortné dávkovanie a predovšetkým vysoká účinnosť pôsobenia.

Obsah


Odpoveď na malú spoveď z Prešova

S veľkým záujmom sme čítali vašu malú spoveď, skutočne nás dojala až k slzám. Prečo vám vlastne chcem odpovedať?

Mám priateľku v zahraničí, ktorá tiež trpí sklerózou multiplex. Usporiadaná rodina, dve školopovinné deti. Mám kolegyňu, ktorej priateľ, ambiciózny mladý muž, tiež trpí touto chorobou. Mám ďalšiu známu, ktorej šťastne ženatý kolega má tiež túto diagnózu. V zúfalstve sa na mňa obrátili so žiadosťou o pomoc.

Na prednáške pána Ďurinu v Győri som mala nemálo otázok o liečbe a pýtala som sa aj na konkrétny prípad. Pri liečbe odporučil pán Ďurina Drags Imun, Fytominerál, Cytosan ale aj Stimaral, konkrétny prípad však neuviedol. Iba spomenul, že každý človek s touto diagnózou musí mať v sebe obrovskú silu, vytrvalosť a snahu odolať chorobe a pomôcť pri liečbe svojím pozitívnym myslením. Vy túto silu v sebe máte, a dokonca aj viac.

Keď som mojej priateľke preložila obsah listu a váš odkaz “Prosím, nepoddávajte sa!”, svitla v jej očiach nová nádej a vo mne väčšia istota a ešte väčšia dôvera k našim prípravkom. Vašou spoveďou ste pomohli, pretože úprimnosť a láskyplné slová znamenajú viac a sú a silnejšie ako všetky lieky sveta.

Žehnaj Vám Pán Boh. Vedúca konzultačného centra Dunajská Streda

Obsah


Regalen z pohľadu tradičnej čínskej medicíny

Regalen má široké pole pôsobnosti a je prijateľný aj z hľadiska západnej medicíny. Pokrýva najmä tráviaci systém a maximálne účinný je predovšetkým pri detoxikácii organizmu. Aj tu však musím podotknúť, že má svoje hranice, pretože ani tento produkt nemožno odporučiť na riešenie problémov bez obmedzenia. Limitujúcou zložkou z pohľadu čínskej medicíny môže byť napríklad tzv. pečeňový vietor. Na počiatočné formy tohto fenoménu, ako sú napríklad bolesti hlavy určitého typu spojené aj s hypertenziou, môže pôsobiť veľmi dobre. Neskôr by som však už radšej siahla po liekoch klasických alebo tých z tradičnej čínskej medicíny.

Regalen rozhodne odporúčam na všetky ťažkosti s alergiami, najmä tam, kde ide o podozrenie na potravinovú alergiu. Práve v týchto prípadoch je veľmi účinný a možno ho vrelo odporučiť v kombinácii s Cytosanom. Za vynikajúci považujem Regalen u ľahkých foriem depresií. Pokiaľ dôjde k tzv. blokáde pečene, či už z nadbytku alebo nedostatku energie, a hlavnými príznakmi sú výbušnosť, hnev, horšie kontrolovateľné emócie (najmä čo sa týka hnevu), má dlhodobé užívanie Regalenu veľmi dobré výsledky. Zaujímavý efekt som zaznamenala aj u depresie z prepracovania. Pečeň je orgán, ktorý ovplyvňuje metabolizmus krvi a vplyvom depresií a prepracovania je veľmi často oslabená spoločne s dráhou srdca.

Práve na tieto prípady je jednoznačne vhodný Regalen.

Je vhodný aj pri niektorých poruchách menštruácie u žien. Menštruácia je predovšetkým záležitosť krvi. Pokiaľ prebieha v termíne a je slabá alebo sa objavujú nejaké poruchy tohto typu, potom má Regalen práve tu zásadné miesto. Sú známe prípady, kedy môže byť krvný obraz úplne normálny, ale vyskytnú sa príznaky ako napríklad zahmlené videnie, zatmenie pred očami, závraty, emocionálna nerovnováha, brnenie v končatinách alebo problémy so šľachami a pod. V prípade, že sa dostavil už spomenutý “vietor”, stav sa prejavuje suchosťou v očiach alebo slzením akoby človeka ofúklo, k tomu sa môžu pridať aj bolesti hlavy. V týchto prípadoch by som už radšej odporučila Stimaral, ktorý možno považovať za akúsi nadstavbu Regalenu.

Ak mám istotu, že ide jednoznačne o ťažkosti na dráhe pečene, dávam skôr prednosť Regalenu. Ak je problém podobný syndrómu oslabenia krvi, priklonila by som sa najskôr k Stimaralu.

MUDr. Alexandra Vosátková,
Třebíč

Obsah


Napíšte Energy

pomôžete Energy, Vyhráte Energy!

Aké sú vaše skúsenosti s prípravkami Energy? Ktorý z prípravkov je vaším favoritom? Ktorý prípravok Energy by ste odporúčali? Pomohli preparáty aj vašim domácim miláčikom?

Napíšte nám vaše postrehy a skúsenosti s prípravkami Energy na témy:

- Prípravok Energy, ktorý si získal moju dôveru;

- Prípravok Energy a moje zvieratko.

Za každý uverejnený príspevok dostanete 1 prípravok Energy podľa vlastného výberu ako darček.

Obsah


S humátmi proti toxínom a ďalším nečistotám

Mnohí si už iste vyskúšali blahodárne účinky rašelinových kúpeľov. Čo však vieme o ich histórii? Z treťohorných bažinatých pralesov vznikali pozvoľným rozkladom za prístupu kyslíka v povrchových vrstvách zeme rašeliniská a ložiská hnedého uhlia, bohaté na humáty a humínové kyseliny. Práve oni sú liečivými látkami s pozoruhodnými vlastnosťami. Molekula humátu na seba viaže ťažké kovy ako olovo a kadmium, a pretože prechádza cez črevnú stenu, dokáže tieto škodliviny z organizmu eliminovať. Humáty likvidujú plesne, rôzne druhy vírusov (napr. aj vírusy herpes spôsobujúce opary) a chránia bunky pred rôznymi druhmi žiarenia – najmä ultrafialovým a radioaktívnym, čím pôsobia preventívne proti zhubným nádorom. Humínové látky znižujú hustotu krvi, napomáhajú rýchlo rozpúšťať krvné zrazeniny a výrony, a preto majú blahodárny vplyv predovšetkým na cievne ochorenia. Ide o najdokonalejšie prírodné substancie so širokým spektrom účinkov na náš organizmus, liečebným aj preventívnym. Práve preto boli pri vývoji produktov Energy použíté práve humáty. Koncentrát tejto takmer zázračnej látky tvorí základ Cytosanu (kapsule na vnútorné užitie) a Balneolu (kúpele).

Cytosan je určený na vnútorné užívanie. Humáty v ňom obsiahnuté priaznivo ovplyvňujú najmä črevá. Ich narušenú sliznicu pokryjú humínové látky ochranným mikrofilmom a zabraňujú tak prenikaniu ťažkých kovov a toxických látok do krvného obehu. Tieto škodliviny nadväzujú na seba a vylučujú sa z tela von, čo má význam aj pri liečbe a prevencii kožných ochorení ako sú ekzémy či lupienka, ktoré sú dôsledkom narušenej črevnej sliznice. Antimikrobiálne, protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti humátov predurčujú Cytosan aj na liečbu zápalov, únavového syndrómu a porúch imunity, vrátane alergií a reumatických chorôb. Ďalšou súčasťou Cytosanu je silymarín (alkaloid získaný z pestreca mariánskeho, obsiahnutý je aj v Regalene), ktorý chráni pečeňovú bunku, podporuje tvorbu žlče a tlmí kŕče. Produkt obsahuje aj kyselinu jantárovú, ktorá dodáva telu energiu a má priaznivý vplyv na naše bunky.

Kto by mal Cytosan užívať? Predovšetkým pacienti s ochorením čriev a zažívacieho traktu. Je vhodný pre všetkých, ktorí trpia cievnymi chorobami a nádorovým ochorením, pre chorých s poruchou imunity ako sú alergici, pre pacientov s opakovanými zápalmi, plesňovými chorobami a herpetickými vírusovými chorobami. Ocenia ho aj ľudia s kožnými ochoreniami, ktoré majú pôvod v porušenej funkcii čriev, teda už spomenutí lupienkári a ekzématici, ale aj pacienti s chorobami pohybového ústrojenstva.

V každom prípade odporúčam Cytosan ako prevenciu. Každý by mal v priebehu 3 až 4 mesiacov užiť minimálne jedno dvojité balenie (dual pack) tohto preparátu, najlepšie na jar. S vysokou pravdepodobnosťou tak predídeme závažnejším chronickým ochoreniam. Tomu, kto je presvedčený, že je úplne zdravý a neochorie, by som Cytosan odporučil hoci len preto, že sa po ňom bude cítiť veľmi dobre. Zbaví sa únavy a bude aktívnejší po všetkých stránkach, pretože jeho organizmus sa nebude zanášať toxickými splodinami, vírusmi, baktériami a plesňami.

MUDr. Vojtěch Togner

Obsah


Už ste vyskúšali nový Piedin?

Piedin sprej a Piedin krém sú bioinformačné prípravky určené na ošetrenie nôh. Osviežujú, parfumujú, normalizujú potenie a napomáhajú predchádzať vzniku a rozvoju plesní. Pretože plesňové ochorenia patria medzi najrozšírenejšie civilizačné choroby súčasnosti postihujúce naše telá a najmä nohy, mali by sa tieto výrobky stať súčasťou vašej domácej lekárničky.

Prípravky obsahujú okrem iného komplex antimikrobiálnych látok so širokým spektrom dlhodobých účinkov, modernú dezodoračnú substanciu so zvláčňujúcim účinkom na pokožku a nechty, a ďalšie zložky s komplexným hydratačným, protizápalovým a kondicionačným pôsobením.

Obsah


Byliny z našich produktov

Pestrec mariánsky (Silybum marianum)

Pestrec mariánsky je pestovaná liečivá rastlina pôvodom zo Stredomoria. V teplejších oblastiach vzácne kvitne. Jedno až dvojročný statný dekoratívny bodliak kvitne od júla do októbra a dorastá až do výšky 1 metra. Drogu predstavujú plody, niekedy nesprávne označované ako semená. Tesne pred dozretím sa celé páperové hlavice odrežú a uložia sa na dozretie. Až potom sa “vymlátia” a plod sa zbaví páperia. Ľudovo sa doposiaľ dosť užíva aj list, trhaný na jar, v máji a júni, najlepšie medzi štrnástou a šestnástou hodinou. Zriedka sa užíva aj koreň, vykopaný na jar. Droga pôsobí ako ochrana pečeňového parenchýmu, ovplyvňuje tvorbu žlče a jej distribúciu, a preto sa užíva najmä na liečbu a doliečovanie chorôb pečene a žlčníka, a tým vlastne celej látkovej výmeny.

Podľa starého liekopisu sa pripravuje jednotlivá dávka z 1 gramu drogy na pohár odvaru. Často však slúží na prípravu nálevu 1 čajová lyžička na pohár vody. Účinnejšou formou je tinktúra aplikovaná 4x denne po 30 až 35 kvapkách. Najúčinnejším a najjednoduchším prostriedkom zostáva prášok z mletých plodov v zmesi s mliečnym cukrom. Pripravujeme ho však vždy len také množstvo, ktoré je možné spotrebovať v priebehu niekoľkých dní. Mleté plody totiž pomerne rýchlo žltnú a neskôr pôsobia skôr naopak – liečbu spomaľujú alebo dokonca znemožňujú.

Drogu je možné podávať samostatne, ale aj v kombináciách, predovšetkým s repíkom, púpavou, čakankou, zemedymom, ľubovníkom, medovkou, lastovičníkom a benediktom. Nemá žiadne výraznejšie nežiadúce účinky ani kontraindikácie. Jedinou možnosťou znehodnotenia je už spomenuté žltnutie. Drogu používame okrem iného v prípadoch podozrenia, že ťažkosti chorého sa môžu spájať s chronickou otravou, alebo pri liečení jej následkov. Odporúča sa všade tam, kde sa zhoršila funkcia pečene.

Osvedčené je homeopatické riedenie. Hlavné využitie tinktúry z byliny spočíva najmä v zmesi s lastovičníkom a benediktom. Tá sa potom užíva pri ťažkostiach s pečeňou, žlčníkom, žlčovodmi a žalúdkom. Môže sa však aplikovať aj pri gynekologických a pľúcnych ťažkostiach alebo pri žltačke.

Okrem semien využíva ľudové liečiteľstvo už spomenutý list a koreň, takže sa dá vlastne spracovať celá bylina. Pri bielom výtoku, pichaní v boku, žltačke, vodnateľnosti, zápale pohrudnice a pľúc a žlčníkových kameňoch aplikujeme odvar z 10 g sušených listov, ktoré asi 3 minúty povaríme v 0,5 litri vody a necháme odstáť. Odvar užívame po dúškoch počas dňa. V prípade bieleho výtoku a pri chýbajúcej menštruácii sa odporúča odvar z 10 g koreňa, ktorý varíme na miernom ohni 10 minút, necháme chvíľu vylúhovať a užívame 3x denne plnú polievkovú lyžicu.

Mnohé problémy spojené so zažívacími orgánmi možno operatívne a úspešne riešiť kombináciou pestreca, lastovičníka a byliny benedikt (tzv. Rademacherova tinktúra).

Podľa Herbára liečivých rastlín

(Janča - Zentrich, vyd. Eminent 1994)

Obsah


Projekt “Zdravé dieťa” spoločnosti Energy

Projekt materských škôl Energy na Slovensku

Spoločnosť Energy s.r.o. aktívne spolupracuje s odbornou lekárskou verejnosťou a práve na jej podnet pripravila projekt “ZDRAVÉ DIEŤA”, ktorý uskutočnila a sponzorovala v rámci celého Slovenska vo vybraných materských školách prostredníctvom vlastných klubov Energy.

Cieľom projektu bolo podávanie prípravkov Energy (Vironal, Renol) na posilnenie celkovej imunity dieťaťa, zabránenie chrípkovým ochoreniam, ktoré postihujú najmä najmenšie deti a zároveň spracovanie analytického podkladu pre štatistické spracovanie výsledkov zdravotného stavu detí za dané obdobie, ktorý bude určený nielen pre laickú, ale predovšetkým pre lekársku odbornú verejnosť.

Akcia prebiehala v mesiacoch september až január 2003 za aktívneho zapojenia všetkých klubov Energy na Slovensku.

O prvých výsledkoch a vlastných postrehoch vám ponúkame priame svedectvo z jednotlivých klubov Energy. O úspechu samotného projektu najviac vypovedajú krásne kresby malých škôlkárov.

Vedenie spoločnosti Energy chce vyjadriť poďakovanie všetkým vedúcim klubov Energy, riaditeľkám, učiteľkám, lekárom, rodičom a predovšetkým samotným deťom pri realizácii nášho spoločného projektu.

Všetkých nás spája spoločný cieľ, ktorým je zdravie našich detí. A práve spoločnou prácou, vzájomnou spoluprácou a podporou sa nám ho darí napĺňať. Verím, že úspešne.

Deti sú našou nádejou a budúcnosťou a preto je v našom vlastnom záujme budovať si zdravú a šťastnú budúcnosť.

Veríme, že projekt “Zdravé dieťa” bol prvým, ale zďaleka nie posledným projektom, ktorý pre deti v budúcnosti zrealizujeme.

Ing. Darina Galisová

Obsah


Ďakovný list riaditeľky MŠ

“Ako riaditeľka MŠ Hliny IV. Ul. Čajakova v Žiline v mene celého kolektívu, rodičov i detí, Vám vyjadrujem srdečné poďakovanie za sponzorovanie prípravkov Vironal, Renol, Spiron a Audiron, ktoré sme deťom podávali v mesiacoch október 2002 až január 2003.

V triede, kde učiteľky Vaše prípravky pravidelne podávali, poklesla chorobnosť v porovnaní s deťmi v ostatných triedach. Zásluhou príjemných chuťových vlastností deti prípravky užívali bez problémov.

Chcem Vám preto ešte raz úprimne poďakovať za to, čo ste sponzorovaním prípravkov urobili v prospech zdravia našich detí.”

Mgr. Katarína Žilinčíková,
riaditeľka MŠ

Obsah


Vyhodnotenie projektu “Zdravé dieťa”

Od 1. 10. 2002 sme na našej MŠ v Dúbravách začali s projektom “Zdravé dieťa”. Naše deti boli zahlienené aj po liečbe, ktorú odporúčal detský lekár. Preparáty som prebrala od p. Švecovej a zo školského fondu sme si dokúpili krém Droserin.

Prvý týždeň sme okrem podávania sirupu Vironal natierali deti krémom, vytierali nošteky Audironom a niektoré dostali kvapky aj do uší. Po týždennej kúre sa začali deti odhlieňovať a chorobnosť sa zastavila. Deti pokojnejšie spali a ich dych bol pravidelnejší. Dochádzka detí sa zlepšila a rodičia boli spokojní, že sú zdravé.

Všetky deti užívali Vironal a prijali ho bez komplikácií. Niektorí rodičia si dokúpili sirup aj pre deti z mladšej triedy, lebo rozdiel medzi deťmi, ktorí prípravok užívali a tými, ktorí ho nebrali, bol viditeľný. Deti ma hneď upozorňovali, že sa im objavil kašeľ, sople, lebo sa chcú natierať. Je radosť pozrieť sa na ne, ako svedomito s nami spolupracujú. Dodržali sme prestávky a 25. novembra 2002 sme začali s užívaním Renolu. Teraz sa však chorobnosť objavila. Berieme do úvahy, že je rozšírená črevná chrípka a deti sa stretávajú s inými ľuďmi.

Chcem ešte zdôrazniť, že hoci choroba u dieťaťa prepukne, jej vyliečenie je rýchlejšie a deti neprichádzajú zahlienené a rozkašľané ako predtým.

Ďakujeme firme za pomoc deťom.

Učiteľský kolektív MŠ Dúbravy

Obsah


Klub Energy v Poprade

Je veľmi milé a potešujúce, že na projekte sa aktívne zúčastňovali samotné deti. Upozorňovali učiteľky na čas na podávanie prípravku. Keď sa sirupček podával, bol to takmer malý rituál. Všetkým veľmi chutil. Keď deti odchádzali na víkend domov, pripomínali rodičom, aby nezabudli zobrať sirup – dostávali ho vo fľaštičkách so sebou. Aj počas ich neprítomnosti v materskej škole im rodičia prišli vyzdvihnúť fľaštičku s potrebným množstvom sirupu.

Spolupráca učiteliek, rodičov a detí bola v tomto smere veľmi dobrá. Učiteľky boli tiež veľmi spokojné. Verím, že po februárovom rodičovskom stretnutí sa pridajú aj ďalšie triedy a budú užívať Vironal. O projekte sa dozvedeli aj v iných MŠ a prednášky sa pravdepodobne zrealizujú aj na našom sídlisku JUH. Od septembra som zaznamenala príliv nových členiek z radov mladých mamičiek, čo ma nesmierne teší. Je veľký záujem o stretnutia a meranie u MUDr. Márie Butkovičovej. Som vďačná za jej rady, pomoc a spoluprácu.

Klienti odchádzajú od nás spokojní. Čo je najdôležitejšie, dostávajú informácie, ktoré im dávajú šancu zmeniť veci k lepšiemu a naučiť sa pravidelnej starostlivosti a zodpovednosti za svoje zdravie. Je evidentné, že výrobky Energy spoznáva a je s nimi spokojných stále viac ľudí.

Naša práca sa vyhodnotením projektu “Zdravé dieťa” nekončí. Bol to skvelý štart do ďalších oblastí, kam môžeme usmerňovať naše úsilie. Teším sa z toho, čo spoločne tvoríme. Nech sa nám v tom všetkým darí!

Ing. Sonja Mikolajová,
vedúca klubu Energy v Poprade

Obsah


Vážená firma Energy!

Som učiteľka materskej školy a chcela by som sa prihovoriť všetkým matkám, ktoré majú starosti s chorými deťmi.

Naša MŠ od 1. októbra 2002 spolupracuje s firmou Energy prostredníctvom pani Švecovej, vedúcej distribučného skladu vo Zvolene, ktorá nám ponúkla projekt "Zdravé dieťa". Na stretnutí s rodičmi prostredníctvom prednášky priblížila firmu, preparáty a ich účinky na detský organizmus. Rodičia projekt odsúhlasili svojím podpisom. Súhlas dal aj starosta obce pán Ľalík a detský lekár Dr. Hraško, ktorý o sirupoch poznatky už mal a odporúča ich aj iným deťom. Od firmy sme dostali 5 kusov Vironalu, 5 kusov Renolu, 1 kus Spironu, 1 kus Audironu. Zo školských prostriedkov sme si dokúpili Droserin.

Prvého októbra 2002 sme začali s projektom. Všetky deti sme týždeň natierali Droserinom, vytierali im nošteky a do ušiek kvapkali Audiron, 2 x denne užívali Vironal a pred spaním sme vzduch očistili Spironom. Po týždennej kúre sa deti začali odhlieňovať. Rodičia neverili vlastným očiam, čo z detí vychádzalo. Postupne klesala chorobnosť detí a rozdiel v počte chorých detí medzi jednotlivými triedami bol veľký. Niektorí rodičia zakúpili sirupy aj pre deti z mladšieho oddelenia a požiadali o sprostredkovanie diagnostiky pani Švecovej.

K preparátom mám blízko, lebo s ich užívaním som začala ešte v čase, keď sa nedistribuovali na Slovensko. Zdravotné problémy mi komplikovali život a prechádzala som z problému do problému. Za svoje prinavrátené zdravie vďačím Vaším preparátom a už 8 rokov som nenavštívila lekára. Pri zdravotnom probléme siaham po sirupe. Žijem bez tabletiek. Viem poradiť rodičom a moje kolegyne tiež, pretože každá z nás sirupy užíva.

Chcela by som sa poďakovať firme v mene svojom, v mene kolektívu, ale hlavne v mene detí, že nám pomáhala, aby sme boli zdraví. Deti vám poslali obrázky a tešia sa, že svoje práce uvidia vo vašom časopise.

Ďakujeme! p. Danišová, učiteľka MŠ Dúbravy s kolektívom

Obsah


Body zdravia (X.)

Mgr. Miroslav Kostelnik (Pokračovanie)

Možno, keď budete čítať tieto riadky, bude už nástup jari cítiť všade navôkol. Dnes však ešte vládne “pani Zima” a obdarúva nás chladom, studeným vetrom, ani na sneh nezabúda. Chlad, ktorý panuje navôkol, akoby sa usadil aj v srdciach mnohých okolo nás. Stiahli sa do seba, do svojich ulít, zababušili sa do svojho súkromia ako do kožuchov, ktoré by ich mali zohriať. Zima, ktorá nimi občas otrasie však neprichádza zvonku. Je to zima a chlad ich vzťahov. Izolácia, do ktorej sa stiahli a v ktorej hľadajú útočisko, nemá v sebe nič hrejivého. Skôr sa dostaví pocit strachu, že celý tento stav už nikdy neskončí. Že vnímanie oddelenosti a opustenosti sa bude len prehlbovať, že bezútešnosť, ktorá sa dostavila, nebude mať konca. Strácajú vieru v možnosť nadviazania plnohodnotných kontaktov s okolím, vytráca sa im životná energia. Na jednej strane vychádzajú tieto zážitky zo spoločenskej situácie, na strane druhej sú tu ešte vždy prikrátke dni a dlhé noci a psychológovia vedia, že v zimných mesiacoch je v ľuďoch oveľa viac depresie, než inokedy. Starí Číňania vo svojich spisoch uvádzajú, že orgánmi, ktorými si prinášame na tento svet pôvodnú energiu – čchi, a ktoré túto energiu udržiavajú, sú obličky. A cez ne komunikujeme i s dušami ostatných jedincov, aj s tými, ktorí nie sú medzi nami. Je to orgán veľmi citlivý na chlad. Každého druhu. Proti tomu vonkajšiemu sa ubránime hoci aj obličkovým pásom. Ale čo so vzťahovým chladom? Azda sa v najbližších týždňoch, keď sa dni predĺžia a bude viac hrejivých slnečných chvíľ, objaví sa teplý úsmev i na našich tvárach a prehreje skrehnuté dušičky.

Dovtedy je potrebné obličky a ich energiu posilňovať aj inak, zámerným pôsobením na meridián, ale aj oparteniami na ochranu a posilnenie samotného orgánu detoxikácie tela. Predovšetkým sa treba postarať o prísun minerálov, ktoré odchádzajú pri zhoršenej funkcii obličiek z tela vo väčšom množstve. Tu je vynikajúcim pomocníkom Fytominerál. Je dobré vyhýbať sa geopatogénnym zónam, na ktoré sú orgány vody mimoriadne citlivé. Disharmónie na meridiáne ale i na obličkách silne vplývajú aj na pohlavné funkcie, takže nedostatok lásky sa prejavuje aj deficitom v sexuálnej oblasti, strachom zo zlyhania. Pri poškodení dochádza k opuchom dolných končatín, kŕčovým žilám, hemoroidom, zmenám krvného tlaku a srdcovej činnosti, opúchajú predovšetkým dolné viečka, prípadne sa objavujú tmavé kruhy pod očami (viď plagát Reflexné zóny tela), alebo tmavne pokožka na celej tvári, potia sa hlavne dolné končatiny a sú nepríjemne studené. Na prehriatie veľmi dobre poslúžia ich kúpele v odvare z ďumbiera. Do stravy by sa mali vo väčšom množstve dostať tie potraviny, ktoré obsahujú veľké množstvá minerálov, hlavne zelenina, tiež potraviny jangové. Nemali by sme zabúdať, že surové jedlá (napr. zelenina) organizmus ochladzujú, takže je dobré ich tepelne upravovať. Dobrým doplnkom stravy je pohánka, spevňujúca a spružňujúca cievne steny, šupky z nej majú veľmi úspešné použitie vo vankúšoch a rôznych podložkách pod nohy i chrbticu.

Vonkajší chod meridiánu obličiek začína na ploske nohy v bode O1 (viď plagát Body zdravia 3), má 27 aktívnych bodov. Prechádza vnútornou stranou chodidla, otáča sa okolo vnútorného členka a dvíha sa vnútornou stranou predkolenia a stehna, stretáva sa s bodom PS1. Tam začína jeho vnútorný chod, prechádzajúci spodnou časťou brušnej dutiny a okolo prednej časti chrbtice sa dvíha k obličkám, potom sa spúšťa k močovému mechúru. Vnútorný priebeh meridiánu má vetvu, ktorá začína v obličkách, prechádza pečeňou, bránicou a pľúcami. Tu sa opäť delí, jedna vetva sa spája s vnútorným priebehom dráhy počatia a končí pri koreni jazyka. Druhá vetva sa spája tiež s PS dráhou a dráhou Os. Vonkajší priebeh meridiánu končí v jamke pod kľúčovou kosťou.

Prepadnutie (prolaps) konečníka – ZS1, 20, SP6, Ž36, O6, 8 (posledné dva body je dobré aj moxovať)

Pocit strachu – S9, O2, PS15, Ž36

Ekzém – (protialergické body) Hč11, 4, Mm40, P7, O2

Struma (hypertyreóza) – porucha štítnej žľazy so zvýšenou tvorbou a produkciou hormónu štítnej žľazy – OS5, SP6, S6, 7, O7

Cukrovka – Mm20, 13, 17, 20, 21, 23, Ž36, O3, 5, 7, masáž od P10 k P11, PS12

Migréna (obličková), spojená s tlakom v očiach, slzením, nutkaním močiť, pocitom chladných nôh, úporné bolesti hlavy sa sústreďujú do zátylku, pocit hlavy v zveráku (pri zmenách počasia) – O1, 2, 8, Hč4

Mdloby (synkopa) – ZS26, S9, O1

Utopenie - okrem bežných oživovacích metód – O1, ZS25, Os6, Ps1.

Obsah


“Regenerácia v pentagrame” ako pomocník každého poradcu

“Regenerácia v pentagrame” ako systém utuženia zdravia človeka vychádza z princípov starej čínskej medicíny, ktorá vidí človeka ako celok. Týmto holistickým prístupom k zdraviu sa odlišuje od klasickej medicíny, pretože lieči nielen príznaky, ale aj príčiny chorôb. Práve preto máva dlhodobý, ak nie trvalý účinok. Ak sa chcete o zákonitostiach “Regenerácia v pentagrame” dozvedieť čo najviac, odporúčame publikáciu s rovnakým názvom od Vladimíra Ďurinu, riaditeľa vývoja a výskumu Energy a autora našich produktov. Dostať ju vo všetkých kluboch Energy a objednať si ju môžu záujemcovia aj u svojich kuriérov. Nájdete v nej mnoho zaujímavého – okrem užitočných informácií o energiách v tele v súvislosti s našim fyzickým stavom je to predstavenie výrobkov Energy a poznatky o zdravom životnom štýle. Okrem iného sa v nej môžete dozvedieť, že...

- Celý systém reverznej regenerácie tvorí päť základných širokospektrálnych regeneračných produktov, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a sú určené na regeneráciu všetkých dôležitých oblastí ľudského organizmu. Slovo ,,širokospektrálne” pritom vyjadruje, že každý prípravok regeneruje hneď niekoľko oblastí súčasne. Veľká výhoda je v kreatívnosti použitia jednotlivých preparátov a v jednoduchosti systému. Tak sa môže každý sám na základe harmonizácie preventívne starať o svoje zdravie.

- Poradie užívania prípravkov možno meniť a upresňovať rôznymi testovacími metódami. Možná je aj kombinácia dvoch preparátov: v tom prípade užívame väčšie dávky toho, ktorý ovplyvňuje problém spôsobujúci väčšie komplikácie a vystupujúci svojimi prejavmi do popredia. Ďalší prípravok potom podávame v nižších dávkach; jeho úlohou je urýchliť už naštartovaný proces regenerácie. Najľahšie sa s ostatnými prípravkami kombinuje Vironal. Užívanie viacerých preparátov pentagramu naraz alebo dokonca ich mixovanie neprináša žiadny efekt. Vždy je lepšie riadiť sa osvedčeným “dobrého menej!” (Pri užívaní základných produktov spolu s niektorými doplnkovými preparátmi odporúčame konzultáciu s odborníkom, prípadne presné premeranie pomocou Supertronicu či iného prístroja EAV – pozn. red.).

- Ak pociťujete napríklad bolesti hlavy v oblasti ucha a spánkov alebo máte pocit, že vás bolia korienky vlasov, keď si po nich prejdete rukou, nemusí byť príčina bolesti práve v hlave, ale napríklad v žlčníku. Ani pôvod opuchov okolo očí nehľadajte v nich samých, ale v obličkách. Pokiaľ chcete mať čistú pleť a dobre vyzerať, môže klasická kozmetika slúžiť ako doplnok, ale príčina úspechu je schovaná vo vnútri tela a spočíva najmä v dobrej činnosti pečene a obličiek. Úzky vzťah existuje s

Obsah


Každý z nás môže prispieť k zlepšeniu životného prostredia (1)

Žijeme v dobe, ktorej hlavným znakom je rýchlosť, dynamickosť a okamžitá spotreba – jedným slovom konzum.

V priebehu historického vývoja, keď si ľudstvo utváralo podmienky a nároky na svoje prostredie, si bezohľadne podmaňovalo všetko naokolo. Ako bumerang sa nám teraz vracajú doby prevratného technického pokroku na úkor prírody. Denne sme vystavení skazonosným mikróbickým a bakteriálnym látkam, ktoré naša civilizácia vypúšťa ako exkrementy voľne do vesmíru.

A všetci sa tvária, akoby o nič nešlo!

Každý z nás je iba malým článkom v preveľkom reťazci ľudských más, ktoré však hýbu svetom. Nenechajme sa teda uviesť do omylu, že jeden človek nič nezmôže. Aj keď ekológia vstúpila do nášho povedomia iba nedávno a jej základné princípy prešli do školských osnov desať minút po dvanástej, je ešte čas vracať prírode jej pôvodnú tvár. Ľudská vedomosť je ale založená na empirických základoch a ťažko môžeme očakávať, že to, čo pedagóg prednesie školákom o ochrane prírody, začnú hneď po skončení vyučovania plniť. S príchodom priemyselnej revolúcie nastalo “odcudzenie” ľudí, na ktoré upozorňovali filozofi už v 19. storočí. Neosobný prístup k svetu sa potom prirodzene premietol do všetkého. Či už v medziľudských vzťahoch alebo v spôsobe vytvárania istých hodnôt a výrobkov, ktoré však čím ďalej tým viac preberali vlastnosti spotrebného tovaru. Dotkol sa samozrejme aj nášho zdravia. Geometrickým radom pribúda problémov, s ktorými si lekárska veda často nevie rady. Rastie počet matiek s rizikovým tehotenstvom a kvôli dlhému výpočtu alergií by podľa lekárov mali deti často krát tráviť zvyšok života v izolácii skleníkových sanatórií a čo najďalej od agresívneho prostredia. Až s otrasnou presnosťou chladného účtovníka nám Zem spláca všetky dlhy, čo sme si na prírode vybrali.

Dnes už našťastie vďaka práci sociológov pribúda tých, ktorí chápu nezastupiteľný význam rodiny. Nie okolitý svet, ale práve tento “štát v štáte” by mal svojim potomkom vštepovať morálne pravidlá, podľa ktorých je možné pomáhať obnovovať prírodu. Podľa vzoru rodičov môžu totiž deti najlepšie porozumieť ekosystému ako živej súčasti našej planéty a pochopiť jeho bezprostrednú zraniteľnosť. Tak, ako si napríklad každý deň vyčistia zuby, malo by sa pre nich stať samozrejmosťou triedenie odpadu. Začnú si vyberať potraviny len v takých obaloch, ktoré sa po použití dajú recyklovať, neodvezú starú chladničku pod rúškom tmy ako zločinci na čiernu skládku, postavia príbytok aj s domácou čističkou a časom k nej pridajú aj solárne panely. Určite budú šetriť prírodnými zdrojmi s vedomím, že naša planéta nie je na jedno použitie. Možno si časom uvedomia, že sme tu iba na návšteve a podľa toho by sme sa mali správať.

Vladimír Medek

Obsah


Spýtali sme sa Vladimíra Ďurinu

- Je možné ovplyvniť prostredníctvom Gynexu tvorbu žltého telieska? Čo by ste poradili žene, ktorej sa žlté teliesko netvorí?

Pri týchto poruchách býva v pozadí takmer vždy problém s obličkami. Preto by som najprv odporučil Renol a po prečistení systému radím nasadiť Gynex. Za najspoľahlivejší však považujem podrobnejší test, ktorý by bližšie špecifikoval ťažkosti. Spoľahlivo by malo pomôcť postupné využívanie celého pentagramu. Až po dôkladnom prečistení celého organizmu by mal “zabrať” Gynex.

- Aké máte skúsenosti s liečbou roztrúsenej sklerózy pomocou produktov Energy?

Všeobecne máme dobré výsledky s Gynexom. Osvedčená je aj kombinácia Cytosanu, Drags Imunu a Korolenu vo vyšších dávkach. Vhodné však je poradiť sa s odborníkom. Problémom býva, že väčšine ľudí s touto chorobou chýba pri užívaní viera v zlepšenie stavu. Pokiaľ človek psychicky neklesne a zotrvá v užívaní, vždy je nádej na zlepšenie.

- Môžu sa vyskytnúť kontraindikácie pri užívaní Gynexu pri klasicky odliečenej rakovine prsníka?

V pozadí rakoviny prsníka býva nedostatok či prebytok hormónov, problém s vaječníkmi a tiež s obličkami. Ako optimálne teda vidím nasadiť kombináciu čaju, homeopatika či vhodného produktu Energy, ktoré urovnajú oblasť obličiek a súčasne užívať Gynex. Gynex ako taký síce obličky pokrýva tiež, ale nie je na škodu pokryť túto oblasť navyše niečím silnejším, napr. Renolom. Najvhodnejším sa však v tomto prípade zdá byť Korolen, ktorý pôsobí priaznivo a bez akéhokoľvej rizika pri onkologických chorobách a súčasne ovplyvňuje obličky a hormonálny systém. Zvonka sa navyše oplatí aplikovať Cytovital na oblasť pŕs a vaječníkov. Určite prospeje aj kúpeľ s Balneolom.

- Aké máte skúsenosti s liečením diabetikov?

Veľmi dobre a rýchlo zaberá napríklad kombinácia Drags Imunu, Cytosanu a niektorého produktu, ktorý ovplyvňuje dráhu pankreasu a sleziny, teda Gynex, Vironal alebo Korolen. Odporúčam nechať premerať Supertronicom. Pri užívaní vhodného preparátu dochádza k postupnému zníženiu hladiny cukru v krvi a napríklad aj k odliečeniu prípadného zápalu. Pri cukrovke sa navyše veľmi osvedčuje užívanie Fytominerálu.

- Aké dávkovanie Drags imunu a Cytosanu by ste odporučili u detských diabetikov vo veku 3 až 5 rokov?

U trojročných detí treba podávať Cytosan z otvorenej kapsule v malom množstve. Do vody vysypeme štvrtinu až polovicu kapsule a na zlepšenie chute je možné pridať aj nejaký sirup alebo šťavu. Rovnako Drags Imun odporúčam v malom množstve, maximálne jednu kvapku 2x až 3x denne.

Obsah


Energy – Regeneračné centrum krátkodobého pobytu

Košice, Tolstého 2 – otvorené: Po-Pia 10.00–18.00 Tel., zázn., fax: 055/633 2000 e-mail: ezofit.petertoth@zoznam.sk

- Výživové doplnky a potraviny pre vegetariánov, makrobiotikov a celiatikov, duchovná literatúra a knihy o zdraví, CD a kazety s meditačnou a ezoterickou hudbou, liečivé obrazy, aromatické oleje, lampy, tyčinky a pomôcky, potpourri, sušené kvety, prísady do kúpeľa, liečebná kozmetika, čaje a bylinky, čajové príslušenstvo, sviečky, krištále a iné kamene, soľné lampy, tienidlá geopatogénnych zón a Feng Shui pomôcky, masážne a zdravotnícke pomôcky a prístroje a iný ezoterický materiál

- NOVINKY: Relaxácia pod PYRAMÍDOU – denne

- Magnetoterapia prístrojom VIOFOR – denne

- Terapia prístrojom RESOCID na likvidáciu patogénnych mikroorganizmov a plesni – denne

- Konzultácie a poradenstvo v oblasti zdravia, stravovacie odporúčania – Ing. Peter Tóth

- Veštenie z tarotových a sedmových kariet Magda Babarcsíková – na základe objednávky

- Poradňa Feng Shui – zdravé bývanie Tímea Šmelková – na základe objednávky

- Poradňa energetického nastolenia rovnováhy v organizme, shiatsu – japonská energetická masáž, makrobiotická poradňa Ján Blaško – na základe objednávky

- Odblokovanie – One Brain poradňa každý utorok 14.00–18.00 – Dr. Viera Kováčová

- Astrológia, horoskopy, ajurvédska, reflexná, energetická masáž, moxovanie, sviečkovanie, meranie EAV prístrojom, terapia prístrojom ŠUBAŠI a konzultácie Mgr. Miroslav Kostelník – denne, objednávky na t. č. 0905 509 336

- Reflexná masáž nôh, bankovanie, akupresúra, tradičná čínska a klasická masáž – Ján Franko – každý utorok 14.00–19.00

- Thajská masáž, lymfodrenáž, reflexná masáž nôh každú stredu a štvrtok 16.00–18.00 – Pavol Tatár

- Liečebná masáž – uvoľnenie všetkých blokád (kĺby, šľachosvalové dráhy, nervy, ...) pondelok, streda, piatok – Martin Červenický na základe objednávky

- Uvoľnenie a stabilizácia chrbtice, regenerácia platničiek Vladimír Astafyev – na základe objednávky

- Terapia Su Jok – akupresúra rúk a chodidiel Oľga Smirnova – na základe objednávky

- Psychoterapia – Dr. Ingrid Šefčíková na základe objednávky

- Psychoterapia, meranie EAV prístrojom Supertronic 2000 Dr. Katka Šáriová – na základe objednávky

Radi uvítame spoluprácu ďalších terapeutov a ezoterikov.

- Pravidelné kurzy: Numerológie, Tarotu, Veštenia, Feng Shuej,

Shiatsu, Makrobiotiky, OneBrain, Astrológie, Su Jok, ČchiKungu, Orientálnych tancov...

Termín kurzov sa oznámi prihláseným záujemcom.

- Astrozoznamka – nájdeme vám vhodného partnera podľa hviezd

- Telocvičňa: Jóga – každý pondelok 18.00 a štvrtok 16.30 a 18.00. (športový úbor) – 40 Sk

Lea Gallová.

Obsah


Prednášky RCKP Prešov

6. 3. Detoxikácia v Pentagrame – súčasť životného štýlu – MVDr. Čechová

13. 3. Očista črevného traktu – súčasť prevencie rakoviny – MUDr. Ilčin

20. 3. Abeceda zdravia – MVDr.Čechová

25. 3. Kardiologická poradňa – MUDr.Šípoš – podľa objednávky

27. 3. Očistné kúry a pôst ako spôsob detoxikácie – Erik Palko

18. 3. Liptovský Mikuláš – Sám sebe lekárom – MVDr. Čechová – prednáška+konzultácie Informácie: Klub Energy Prešov 051/7733357.

Obsah


Klub Energy v Dubnici nad Váhom

organizuje kurzy:

1. Numerológia

2. Charakteristika a tajomstvá tvojej duše

3. Anjelský kurz

4. Reiki

5. Arolo

6. Terapia duchovnými silami

a zároveň zabezpečuje ezoterické a rekondičné dovolenky. Bližšie informácie na čísle telefónu 042/4424403 medzi 15.00 až 18.00 hod. v pondelok až piatok – Milan Vánik.

Obsah


Energy – Regeneračné centrum krátkodobého pobytu

Košice, Tolstého 2 – otvorené: po–pia 10.00 – 18.00

Tel., zázn., fax: 055/633 2000

e-mail: ezofit.petertoth@zoznam.sk

1.–2. 3. Ing. Tímea Šmelková – Škola FENG SHUI – prihlášky vopred

7.–9. 3. Energetická diagnostika a liečba – Ing. Milan Hudec – na objednávku

PREDNÁŠKY:

4. 3. o 17.00 Ing. Peter Tóth – Čínska medicína a regenerácia v pentagrame

11. 3. o 17.00 PhDr. Viera Kováčová – Stres ako príčina problémov a jeho riešenie

18. 3. o 17.00 Pavol Tatár – Masér Použitie infokozmetiky pri rôznych druhoch masáží

25. 3. o 17.00 Ján Blaško – vedúci školy Shiatsu SR Ako si obnoviť a udržať energetickú rovnováhu – potrava ako energia.

Obsah


Energy Group – spoločnosť bez hraníc

- Česká republika:

Spoločnosť Energy Group, a. s., poporila sponzorským darom činnosť nadačného fondu “Dieťa a ovzdušie”. Bude odovzdaný v rámci projektu “Posilnenie imunitného systému dieťaťa” materským školám na území mesta Karviná, najmä materskej škole zameranej na starostlivosť o astmatické a alergické deti. Veríme, že naše produkty pomôžu predškolákom najmä v nepriaznivých obdobiach, kedy je ovzdušie plné vírusov a baktérií spôsobujúcich časté ochorenia horných dýchacích ciest.

Od februára t. r. sa ponuka v českých Kluboch Energy rozširuje o rad nových propagačných predmetov (sklenený hrnček s logom spoločnosti, tričko s límčekom, poznámkový blok, prepisovacie pero). V našich kluboch sú zdarma k dispozícii aj kalendáríky 2003, do ktorých si zákazníci môžu zaznamenávať návštevy u svojho terapeuta.

V marci t. r. pripravuje vedenie firmy prednáškové turné Mgr. Miroslava Kostelníka na tému Body zdravia. Bližšie informácie nájdu záujemcovia na strane 6 tohto Spravodajcu.

(kv)

- Slovensko:

Vedenie spoločnosti Energy na Slovensku bude aj tento rok venovať veľkú pozornosť podpore predaja prostredníctvom rôznych motivačných akcií. Okrem “motivačiek” určených pre vedúcich Klubov Energy ponúkame súťaže a podporné predajné akcie pre širokú členskú základňu. V mesiaci apríl sa môžete zapojiť do zlosovania o unikátnu masážnu vaňu, čitatelia Spravodajcu môžu získať každý mesiac prípravky Energy a zúčastniť sa záverečného žrebovania o kompletný sortiment prípravkov. Projekt Materských škôlok, ktorý sa stretol s veľkým pozitívnym ohlasom, bude pokračovať súťažou v maľovaní, do ktorej sa zapájajú najmladší užívatelia našich výrobkov. (dg)

- Maďarsko:

Vedenie dcérskej spoločnosti Energy v Maďarsku s radosťou oznamuje, že sa vďaka novej generácii pentagramu vydal tunajší trh na obchodnú cestu roka 2003 veľmi úspešne. Poradcovia spoločnosti Energy Hungary Kft. môžu prostredníctvom pravidelných stretnutí dopĺňať svoje odborné informácie, ktoré im umožňujú účinne pracovať na rozvíjaní obchodných sietí. Veľkú radosť majú v Maďarsku aj z toho, že sa južný región so svetoznámymi termálnymi kúpeľmi v Hévize rozšíril o ďalší Klub Energy. (zh)

- Poľsko:

Vo Varšave nedávno vznikol nový Klub Energy pri súkromnom lekárskom zariadení, ktoré sa zaoberá prírodnými metódami liečenia a vychádza z princípov čínskej medicíny. Ďalšie stredisko, KE v Ostródzie, vedie Zdislav Dobaczewski, člen Združenia Vystavovateľo združujúceho certifikovaných bioenergoterapeutov a bylinkárov. V marci plánujú naši spolupracovníci v Poľsku otvorenie ďalšieho KE v Katoviciach.

V tomto mesiaci pripravuje Energy Poland, Sp. z o. o,. prednášku českého lektora MVDr. L. Chmelaře na tému prípravky Energy a naše zdravie.

Obsah


Viete si robiť radosť?

Zatiaľ čo jedni nabádajú milovať svojich blížnych a odmietajú tzv. dobré skutky, iní nás k nim vyzývajú a sľubujú dobro, ktoré sa darcovi vráti ako ozvena. Čo obnáša empatia, láska k druhým, solidarita, či ako ešte nazvať vzťah k nášmu okoliu? Ide o uhol pohľadu a záleží na konkrétnej situácii, keď úplne spontánne dokážeme pomáhať a nepadne nám to zaťažko. Dokážeme však byť rovnako dobrí aj k sebe?

Psychológovia Kaufman a Raphael radia robiť dobré skutky práve sami sebe. Len tak vraj môžeme žiť pozitívne, duchovne a zdravo. Robiť si radosť, denne sa obdarovávať, bez toho, aby to muselo stáť peniaze, odpúšťať si, prospievať svojmu telu a duši a vyhľadávať ľudi, ktorým sa môžeme zveriť – to je návod k spokojnému životu. Ten bude pre každého z nás slobodný a šťastný tak, ako nám dovolia naše vlastné sily. Aj prichádzajúca jar môže byť pre nás prísľubom čohosi nového, na čo často zabúdame.

Učme sa mať radi sami seba!

Obsah


Veľká kupónová súťaž so Spravodajcom!

Spoločnosť Energy vyhlasuje aj na tento rok veľkú kupónovú celoročnú súťaž so Spravodajcom Energy s platnosťou od 1. 2. 2003 do 15. 1. 2004. Celá súťaž bude prebiehať v 11-tich súťažných kolách. Každý mesiac zverejníme v Spravodajcovi jeden súťažný kupón a 1 otázku týkajúcu sa výrobku, ktorý bude v danom čísle Spravodajcu najviac propagovaný. Súťažný kupón nalepte na jeden ktorýkoľvek predajný doklad (objednávku) uskutočnenú za daný mesiac. Odpoveď na súťažnú otázku zodpovedajte na predajný doklad a zároveň uveďte váš najobľúbenejší prípravok Energy. (Odpoveď na otázku bude vždy ukrytá v danom čísle Spravodajcu).

Žrebovanie sa uskutoční každý mesiac o balíček výrobkov v hodnote 500 Sk a všetky správne odpovede budú zaradené do koncoročného hlavného žrebovania o 5x balíček prípravkov a 1x kompletnú sadu prípravkov Energy.

PODMIENKY SÚŤAŽE:

1. Vystrihnite kupón zo Spravodajcu, nalepte na jeden doklad o kúpe, písomne zodpovedajte súťažnú otázku a uveďte váš obľúbený prípravok Energy.

2. Do súťaže budú zaradené iba korešpodenčné lístky so správnymi odpoveďami odoslané na adresu: Energy, spol. s r.o., Tržničné námestie č. 3, 945 01 Komárno. Musia byť správne ofrankované a musia obsahovať príslušný kupón.

3. Hry sa môžu zúčastniť všetci členovia spoločnosti Energy, ktorí sú občanmi Slovenskej republiky. Z akcie sú vylúčení zamestnanci spoločnosti Energy, spol. s r.o., vedúci Klubov Energy a ich rodinní príslušníci v priamom rade.

4. Hra sa uskutočňuje na území SR od 1. 2. 2003 do 15. 1. 2004. Žrebovanie o hlavnú cenu – kompletný sortiment Energy prípravkov sa uskutoční 15. 1. 2004.

5. Odpoveď s nalepeným kupónom na predajnom doklade za každé kolo posielajte najneskôr vždy do 15. dňa nasledujúceho mesiaca. Napr. odpoveď na otázku z čísla 2/2003 posielajte najneskôr do 15. 3. 2003. Všetky predajné doklady so správnymi odpoveďami a nalepenými kupónmi budú automaticky zaradené do zlosovania o 5x výrobkové balíčky + 1x kompletný sortiment prípravkov Energy. Výhry budú doručené poštou najneskôr do štyroch týždňov.

6. Usporiadateľ neručí za stratu, poškodenie alebo nedoručenie zásielky s cenou.

7. Účasťou v súťaži každý účastník súhlasí s pravidlami súťaže a s tým, že mená výhercov uverejníme v klubovom Spravodajcovi a na stránkach www.energy.sk.

8. V prípade vážnych dôvodov si Energy vyhradzuje právo skrátiť, odložiť, prerušiť alebo zrušiť hru “Veľká súťaž so Spravodajcom”.

9. Vecné ceny nie je možné vymeniť za finančnú hotovosť. Vymáhanie výhry súdnou cestou nie je možné.

10. Usporiadateľ: Energy spol. s r.o., Tržničné námestie č. 3, 945 01 Komárno, SR. V prípade, že vám budú chýbať niektoré čísla Spravodajcu, kontaktujte svoj príslušný KE, alebo priamo riaditeľstvo Energy v Komárne.

- Otázka do druhého súťažného kola:

Ako pôsobia na ľudský organizmus fytosteroly, obsiahnuté v prípravku Flavocel?

Obsah