Odborné články MUDr. Gizely Bártovej

Okrem  poradní našich lektorov sú Vám k dispozícii odborné články autorky MUDr. Gizely Bártovej, odkiaľ môžete čerpať mnoho informácií.Dúfame, že v každom jednom článku nájdete pre Vás dôležitú informáciu, ktorá Vám pomôže nielen riešiť Váš prípadný problém, ale tiež rozvinúť Vaše vedomosti. Zároveň, ak máte záujem o odbornú prednášku vo Vašom Klube Energy, požiadajte o ňu vedúceho Vášho klubu.

Prinášame Vám len stručný prehľad článkov publikovaných v magazíne Vitae, nakoľko je MUDr. Bártová  pravidelným prispievateľom:


“Druhý dych” pre centrálny nervový systém

Môže to znieť ako fráza, ale skutočnosť je taká, že dnešné časy priniesli závažné zmeny aj na poli pracovnej činnosti a nevyhnutnosť osvojiť si a naučiť sa niečo celkom iné, než čo človek doposiaľ robil. Na udržanie zamestnania musí človek neraz absolvovať vysokú školu – často po tridsiatke, štyridsiatke a popri práci. Ako to prebieha v realite? Po celodennom zhone krátky spánok (v lepšom prípade, v horšom takmer žiadny), ráno sa človek prebudí unavený, v práci nervy, zhon, stres. Všetko chce urobiť tak, ako sa vyžaduje. Po práci prichádzajú na rad najmä pre ženy nákupy, domáce práce. Na večerné hodiny zostane učivo, ktoré nie a nie “liezť” do hlavy. Medzi riadkami sa zapletie “synovi musím zajtra kúpiť nohavice”, “tie záclony sú už špinavé, musím ich oprať” – a za hodinku, dve sa človek budí s hlavou sklopenou nad knihou a strnutou šijou. “Zasa som sa nič nenaučil/a,” povie si, a na druhý deň sa všetko opakuje a únava sa neľútostne prehlbuje. Časom sa príde na to, že ani káva, ani “krídladávajúce” energetické nápoje nepomáhajú, a čím ďalej, tým častejšie to “škrípe” aj s telesným zdravím. Stres sa prehlbuje a mentálne funkcie sa zhoršujú.

Duša býva v srdci, ale pracuje v mozgu

Čínska tradícia hovorí, že mozog potrebuje na svoju dobrú činnosť súhru všetkých energetických sústav, všetky kvality energie. Akonáhle je nedostatok alebo disharmónia v ktoromkoľvek systéme, zákonite sa to prejaví aj na jeho funkciách. Základnou požiadavkou na zabezpečenie vyváženého, dobrého chodu mozgu (CNS), je priechodná, zdravá sieť ciev – veď prostredníctvom nich sa do neho dostanú potrebné živiny a akákoľvek porucha v srdcovo-cievnom systéme vedie k zhoršeniu procesov: či už v riadiacej činnosti alebo vo “vyšších” – mentálnych alebo “poznávacích” – analytických a pamäťových schopnostiach.

Stav psychiky, duše, je ďalším kardinálnym faktorom. City a emócie dokážu blokovať aj mentálne procesy. “Duša býva v srdci, ale pracuje v mozgu”, hovorí stará múdrosť. Ako dokáže pracovať duša ubíjaná strachom, úzkosťou, napätím a potlačovaným hnevom? Myslím, že na to je jednoduchá odpoveď, také stavy sme zažili asi všetci.

Kompletný servis pre CNS

Stimaral je podľa mňa jednoznačne ideálnym pomocným prípravkom na zvládnutie náročných situácií vo všeobecnosti. Svojimi bioinformáciami a vplyvom na energetiku systémov srdca, dráhy perikardu (“pána ciev”), pľúc, pečene, riadiacej dráhy, atď., obsahom až piatich adaptogénov, poskytuje kompletný servis aj pre CNS. Nenásilne, zdravo zvyšuje schopnosť koncentrácie, vnímania detailov, uvoľňuje emocionálne napätie a zabezpečuje plnohodnotný, nerušený spánok, čím umožňuje regenerovať sily na každej úrovni.

Nemôžeme však zabudnúť na Celitin (ktorý sa teší čím ďalej, tým väčšej obľube aj medzi mladými študentmi). Okrem údržby ciev dodá aj “maškrtu” pre nervové bunky. Celitin a Stimaral zabezpečujú dostatok energie a živín pre mozog a jeho mnestické funkcie, a to bez negatívnych vedľajších účinkov. Treba dodať, že prispievajú k celkovému zdraviu, udržiavajú obranyschopnosť organizmu voči nepriaznivým faktorom okolia a choroboplodným mikroorganizmom. Môžu ich užívať mladí aj starší a ich pozitívny účinok sa dá zažiť a overiť si aj vtedy, keď už mnohé iné prostriedky zlyhali.

Samozrejme, nenaučia sa za nás, ale s ich pomocou sa skráti doba osvojenia si informácií, pričom ich “trvanlivosť” nie je skrátená – práve naopak. V potrebnej chvíli sa vynoria aj také vedomosti, ktoré sme už považovali za dávno zabudnuté. Napokon, môžete si to overiť sami.

MUDr. Gizela BARTOVÁZvodný chrbát

Krásny odhalený ženský chrbát v šatách, tzv. koktejlkách, dokáže byť pre mužov takmer rovnako vzrušujúci ako rafinovane poodhalený dekolt. Občas sa však stáva, že tieto plány zmarí akné. Paradoxne, práve mladé dievčatá, ktoré sa tešia, že prišla príležitosť zhodiť obvyklé džínsy a tričko, a navliecť sa do spoločenských šiat, majú týmto prejavom puberty či adolescencie problém. Nie je však nič mimoriadne, ak aj ženy po 25. roku života majú problém s pleťou na chrbte, a teda nemajú odvahu na odvážnejšie šaty.

Obvyklá liečba zahŕňa zmenu stravy, prípadne nasadenie pomocných prípravkov. Môže však trvať týždne. Čo však robiť, keď treba chrbát alebo dekolt očistiť na počkanie alebo za pár dní?

Spravili sme pokus a na pomoc sme si prizvali prípravok Biotermal. Všetko sme podrobne nafotili, aby sme mali aj rukolapný dôkaz.

Biotermal je bioinformačná kúpeľová soľ z termálnej vody žriedla Podhájska. Vieme, že táto treťohorná morská voda má vysoký obsah prvkov a minerálov a je svetovým unikátom s blahodárnymi účinkami na celý organizmus. Podrobná klinická štúdia dokázala, že pri mnohých problémoch má hlbší a stálejší regeneračný efekt než voda z Mŕtveho mora.

Ľudia, ktorí vodu z Podhájskej vyskúšali – či už priamo na mieste alebo doma prostredníctvom našej soli – vedia, že prvým efektom je upokojenie, zvláčnenie a očistenie pleti. Pri našom pokuse sme teda vyskúšali, aký efekt bude mať zábal, teda vyššia koncentrácia vody, v ktorej je Biotermal rozpustený. Hoci sme po skúsenostiach s vodou a soľou prirodzene očakávali dobrý výsledok, bol taký prekvapivý, že nás to zaskočilo.

Našou “obeťou pokusu” je 21-ročné dievča, s pleťou obvykle nemá problém, ale v časoch väčšej psychickej záťaže (skúšky na vysokej škole) v spojení s nekvalitnou (študentskou) stravou a nedostatkom spánku sa jej pleť na chrbte takto prejaví. Jozef Černek

Pred pokusom

Postup: Dve polievkové lyžice sme rozpustili pri teplote asi 42–45 stupňov (pri tejto teplote sa soľ vyrába postupným odparovaním) v asi troch litroch vody. Do tohto roztoku sme ponorili uterák a ten prikladali na postihnuté miesto, v našom prípade na chrbát. Celý postup sme opakovali v 4-minú tových intervaloch, kým sme neminuli všetok roztok (cca 20 min). Je dobré robiť to priamo vo vani – v kúpeli, kde tiež rozpustite dve polievkové lyžice soli Biotermal. Postihnuté miesto môžete roztokom aj jemne omývať. Dôležité je, aby takto pripravený roztok – veľmi silný – pôsobil v dostatočne dlhom čase na miesto, ktoré potrebujeme zbaviť akné a upokojiť.

Hneď po prvom kúpeli je efekt očividný, pleť sa upokojila a akné ustúpilo.

Výsledok: V našom prípade sa výsledok dostavil okamžite. Už po prvom kúpeli, resp. zábale, sa pleť výrazne očistila, upokojila, začervenanie zmizlo a celkový dojem bol o poznanie lepši. Chrbát sa úplne vyčistil až na piaty deň, teda po piatej terapii. Ale už po prvej bol výsledok viac ako dobrý. Už na druhý deň bol chrbát “použiteľný” aj do koktejliek.

Odporúčanie: Samozrejme, problém s akné treba riešiť najmä zvnútra. Ale ako prvá pomoc v našom pokuse na očistenie pleti od akné Biotermal výrazne uspel. Odporúčame bezprostredne po každom kúpeli použiť krém Cytovital, aby bol efekt stálejší a hlbší. Z výsledku budete rozhodne nadšení.

Už na tretí deň je chrbát pripravený do spoločenských šiat

 

Balneol a Biotermal sa nepobijú

V mladosti som veľmi rada čítala historické romány. Popri historických dejoch ma zaujímal aj bežný život veľkých aj malých ľudí, ich obyčaje, zvyky, to, ako sa obliekali, stravovali. Jednoducho, ich životný štýl. Veľmi skoro som spozorovala, že nech sa písalo o panovníkoch a šľachte rôznych národov, opakovali sa údaje o tom, ako často využívali regeneračné účinky termálnych a bahenných kúpeľov a morí v prímorských letoviskách.

Predstavovala som si, že aj ja som tam a v mysli som prežívala pohodu, ktorú kúpele dávali. Možno aj preto som v dospelosti využila každú príležitosť na kúpanie sa v termálnych vodách a natierala som sa bahnom v blízkych kúpeľoch Patince.

Rokmi a povinnosťami však možnosť pravidelných návštev kúpeľov klesá. Človek by rád uvítal ich blahodárny účinok priamo doma. Práve preto som sa tak veľmi tešila koncentrátu humátov Balneolu, ktorý používam už 2 roky a stále som spokojná. Koncom jari 2004 mi vedenie Energy ponúklo na vyskúšanie neznámu soľ do kúpeľa, ktorú som najprv iba samotnú dávala do vody. Bola vynikajúca, moje rokmi a chorobnými procesmi “mlátené” telo sa zakaždým odvďačilo lepšou pohyblivosťou, ústupom bolestí chrbtice a kĺbov, návratom pocitu sviežosti, ba aj lepšou činnosťou tráviacej sústavy. Po čase mi moja experimentujúca nátura opäť raz nedala pokoj a zmiešala som dokopy Balneol a tú soľ... Ľudia, to bolo niečo extra! Taký regeneračný efekt síl, kondície, príjemnej uvoľnenosti, ktoré mi kúpeľ poskytol, som nečakala. Až po čase som sa dozvedela, že tá soľ pochádza z Podhájskej. Niet sa čo diviť, veď tamojšie kúpele sú senzačné.

Stalo sa pre mňa pravidelným zvykom, že pred každou cestou či zaťažujúcim dňom si ľahnem do vane s vodou obsahujúcou Balneol a Biotermal. Na druhý deň dokážem absolvovať bez veľkej únavy aj tvrdý režim. Samozrejme, potom sa zasa obdarím regeneračným kúpeľom.

Nech si nikto nemyslí, že iní ľudia nemajú také dobré skúsenosti. Známi, klienti, ktorí už vyskúšali túto kombináciu, majú rovnakú mienku. Balneol a Biotermal sa stali pravidelnou súčasťou ich bežných dní.

Keď ležím v príjemnej teplej vode, v ktorej je súčasne “bahno” a soli ako v mori, myslím na dávno žijúcich panovníkov. Necítim sa byť nimi, ale aj ja prežívam blažený pocit, ktorý prežívali oni. A ďakujem možnostiam našej doby, že takýto vzácny dar prírody, navyše obohatený cennými bioinformáciami, môžem mať priamo v byte a používať ho bez obmezenia.

MUDr. Gizela BartováSkúsenosti s užívaním Cytosanu pri pacientoch s nádorovými chorobami

MUDr. Gizela Bartová o všestrannosti Cytosanu

MUDr. Gizela Bartová pôsobila od roku 1976 na Rádioterapeutickom oddelení Nemocnice s poliklinikou v Komárne, potom 10 rokov ako ambulantná lekárka. V tom čase sa už začala venovať alternatívnym metódam liečenia. Cez najrôznejšie kurzy a školenia sa dostala až ku štúdiu na Vysokej škole alternatívnych prírodných vied MANTRA v Budapešti, ktorú skončila pred dvoma rokmi obhajobou práce “Psychické pozadie nádorových ochorení v súvislosti s prírodnou chronobiologickou typológiou”. Od minuloročného októbra má vlastnú prax a zaoberá sa iba alternatívnou medicínou. S Energy spolupracuje od roku 1997 a patrí k najlepším firemným lektorom.

Na jesennom odbornom sympóziu Universum 2004 vystúpila MUDr. Bartová s pútavou prednáškou o produktoch Energy ako účinnej podpore pri liečbe rakoviny. Má v tomto smere veľmi pozitívne skúsenosti, najmä s Cytosanom. Využíva ich pri svojich pacientoch i v predoperačnej rádioterapii. Výborné skúsenosti má s podávaním menších dávok (2 kapsule denne) počas celého obdobia ožarovania v kombinácii s koncentrátmi v doporučovanom trojtýždennom dávkovaní s nutnou pauzou 1 týždeň. (Výber produktov podľa lokalizácie nádoru a osobných špecifík pacienta, s veľkým dôrazom na dodržiavanie nadväznosti!)

Taktiež v systéme regenerácie pri pooperačnom ožarovaní doporučuje MUDr. Bartová kombinovať koncentráty spolu s Cytosanom (v posledných 2–3 týždňoch terapie), pričom pri radiačných reakciách kladie dôraz na dôležitosť ochrany pokožky pomocou Cytovitalu.

Úskalím užívania Cytosanu pri chemoterapii je nezlučiteľnosť antioxydantov s cytostatikami. Vždy je však možné využiť regeneračný účinok Cytosanu v období pauzy v užívaní cytostatík. (Minimálne 1 deň, ale najlepšie 2 dni pred a po podaní cytostatík Cytosan neužívať!)

Je vhodné používať ho aj ako podpornú regeneráciu pri generalizovaných nádoroch pre zvýšenie energetickej hladiny pacienta, zlepšenie všeobecnej kondície a kvality života.

Účinky Cytosanu je možné všeobecne doporučiť i pre regeneráciu pri chronických ochoreniach nenádorového charakteru (samostatne či v kombinácii s ostatnými prípravkami). Vhodný je najmä pri chorobách tráviaceho systému (choroby žalúdka, vredové ochorenia, zápaly, polypózy žalúdka, ochorenie čriev – Crohnova choroba, ulcerózna kolitída), pri problémoch močovopohlavného systému (chronický zápal močového mechúra, prostaty, epididymis – myómy, pošvové kandidózy, chronické zápaly vaječníkov, cysty), pri ochoreniach kĺbov (Cytosan v kombinácii s Renolom a King Kongom k dosiahnutiu hybnosti!).

Priaznivý vplyv Cytosanu však zaznamenávame aj pri problémoch v ďalších lokalitách či chorobných procesoch (pokožka, cievny systém, dýchací systém atď.).

Pri porovnaní inovovaného prípravku s pôvodným Cytosanom poukazuje MUDr. Bartová na rozšírený energetický účinok nového produktu na dráhu sleziny, pľúc, ľadvín a tenkého čreva.Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet.
V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.