CHRÍPKA JE PREČ :-)
REGENERUJEME SA!

5.3.2018

Na otázku, ako dlho trvá regenerácia po chrípkovom ochorení, niet jednoznačnej odpovede. Čas doliečovania po viróze je veľmi rozdielny, pretože imunita každého človeka reaguje celkom inak. Vo všeobecnosti však platí pravidlo, že pacient by sa mal zotavovať najmenej takú dobu, akú choroba trvala. Pri chrípke sa v organizme aktivujú látky, ktoré priamo pôsobia proti vírusom chrípky. Preto má napríklad človek horúčku. Súčasne sa však začína aktivovať imunitný systém. Ten zapríčiní zápal v celom organizme, ktorý sa prejavuje napríklad ako bolesť svalov a kĺbov, vyčerpanie a únava. Najväčšou chybou chorého je, že väčšinou odchádza do práce hneď, ako akútne príznaky chrípky (napr. horúčka) vymiznú. Zápal v organizme potom môže pri predčasnej pracovnej záťaži trvať týždne, mesiace a niekedy dokonca roky. To je dôvod, prečo sa mnoho pracovne vyťažených ľudí necíti po chorobe „vo svojej koži" a dlhodobo trpí únavou a vyčerpanosťou.

Ako sa správne regenerovať?

1. Zaistite telu dostatočný prísun vitamínov a minerálov. Jedzte dostatok ovocia a zeleniny, siahnuť môžete aj po novom Vitaflorine, ktorý dodá telu všetko potrebné v perfektne vyváženom stave. Ak máte doma Fytomineral, užite päť kvapiek niekoľkokrát denne.
2. Dodržiavajte zvýšený pitný režim, najlepšie 2 až 3 litre denne. Z teplých tekutín pite akýkoľvek čaj, zo studených môžete siahnuť po Organic Sea Berry a urobiť si zdravú limonádu.
3. V priebehu dňa čo najviac odpočívajte (ak je to možné, po obede sa zotavte pomocou krátkeho spánku).
4. Mimo najdôležitejších povinností si neplánujte žiadne ďalšie aktivity.
5. Nepite alkohol a nefajčite.
6. Usilujte sa vyhnúť stresu a konfliktom.
7. Nepreťažujte zbytočne svoj žalúdok veľkými porciami, ale jedzte, na čo máte chuť.
8. Organizmus zaťažujte postupne a veľmi pozvoľna. So zvyšujúcou sa záťažou môžete telu pomôcť s Revitae, prípadne s Raw Ambrosiou.
9. Obnovte svoju normálnu zdravú imunitu Vironalom; niekoľko kvapiek ráno vás ochráni proti prípadnej nežiadúcej recidíve.
10. Nezabudnite, že všetko je napokon iba v našej hlave. Tak ju držte vzpriamene a otvorenú všetkým pozitívnym myšlienkam.

Zobraziť viac...

UVÁDZAME NOVÝ VITAFLORIN

12.11.2017

Všetko plynie, ako vraví klasik, všetko sa neustále vyvíja. Aj naše produkty sa preto musia neustále prispôsobovať novým potrebám a podmienkam, v ktorých sa nachádzame. Potraviny, ktoré bežne jeme, sú, bohužiaľ, čím ďalej, tým menej kvalitné a obsah životodarných látok v nich klesá. Ako ich nahradiť? Hľadáme na najčistejších miestach na Zemi zdroje, ktoré teraz máte k dispozícii i Vy. Nový Vitaflorin obsahuje okrem materskej kašičky – pokrm včelích kráľovien, rakytník rastúci na Tibetskej náhornej plošine, granátovník zo slnečnej španielskej Andalúzie a šťavu z aloe vera pochádzajúceho z Mexika.

Vitaflorin doplní do nášho tela tak veľmi chýbajúce vitamíny čisto prírodného nesyntetického pôvodu, obohatené komplexom ďalších biologicky nenahraditeľných látok.

NOVÁ
UCELENÁ RADA
PROBIOTÍK

1.11.2017

Novo poňatá rada probiotických prípravkov sa ustálila na dvoch základných produktoch, ktoré však svojím rozsahom pokrývajú kompletné potreby nášho organizmu.
Nový Probiosan obsahuje okrem účinných probiotických kultúr aj významné množstvo organickej chlorelly, ktorá pochádza z tichomorského ostrova Taiwan.

Nový Probiosan Inovum obsahuje nielen široké spektrum probiotických baktérií, ale i kolostrum, beta-glukány a inulín. Táto kombinácia je zameraná nielen na trávenie, ale účinne mieri na imunitu a našu celkovú obranyschopnosť.

MATKÁM CHÝBA DHA

21.3.2018

Až polovica českých matiek môže mať v materskom mlieku nízku hladinu DHA – kyseliny dokozahexaénovej, ktorá pozitívne ovplyvňuje vývoj detského mozgu a očí. Vyplýva to zo štúdie, ktorú vypracoval český Štátny zdravotný ústav. Jedným zo zdrojov tejto kyseliny je olej tučných severských rýb alebo vybraných druhov juhoamerických orechov. Zdravotný ústav uskutočnil štúdiu na vzorke 69 darkýň materského mlieka. V prípade 34 z nich sa hodnota DHA pohybovala pod odporúčanou hranicou. „Štúdia bola zameraná na niektoré škodliviny v materskom mlieku, ale pretože sa meralo množstvo faktorov, merali sme okrem iného aj tieto mastné kyseliny, teda súčasti lipidov,“ informoval Jiří Ruprich z Centra zdravia, výživy a potravín Štátneho zdravotného ústavu. Dôvod, prečo je nedostatok kyseliny DHA v materskom mlieku, je pritom jednoduchý: málo konzumujeme tučné ryby, ktoré sú jej ideálnym zdrojom. Za rok 2016 spotreboval obyvateľ Českej republiky priemerne 5,1 kilogramu rýb, čo bolo najmenej od roku 1995, zatiaľ čo v Rakúsku a Nemecku sú hodnoty dvojnásobné. Okrem toho záleží aj na voľbe. „Suché rybie filé je prakticky nanič. Dobrý je losos, pstruh, makrela alebo ančovičky. Kapor na tom nie je veľmi dobre, ale aj tak sa konzumuje málo,“ hovorí Jiří Ruprich.
DHA má pritom význam nielen pre rast plodu, ale aj pre dospelého človeka. „DHA je stavebný materiál pre mozog, oči a ďalšie štruktúry v organizme. Mozog detí intenzívne rastie, potrebuje na to stavebné súčasti. Ak budete na stavbe šetriť, v istej chvíli sa to prejaví poruchami alebo obmedzením,“ vysvetľuje Ruprich.
Mozog dieťaťa, ktorého matka má nedostatok DHA, sa preto kvôli absencii tejto stavebnej látky nemusí vyvíjať ideálne, čo môže mať dopad na kognitívne funkcie – napríklad schopnosť premýšľať a byť bystrý. Sú oslabené u detí s nedostatkom tejto kyseliny v porovnaní s tými, ktoré majú tejto látky dostatok.
Príjem rybieho tuku by ale podľa Rupricha nemali vynechávať ani dospelí. „Až v poslednom čase sa objavuje, aká významná je DHA od narodenia a pôsobí na zdravie po celý život až do smrti. V prípade očí a mozgu to platí až do staroby,“ uvádza s tým, že dostatok tejto mastnej kyseliny pomáha organizmu potláčať depresie, vedie k vyššej obrane proti obezite, kardiovaskulárnym ochoreniam, Alzheimerovej chorobe a ďalším degeneratívnym chorobám.
Vyvážený pomer nenasýtených mastných kyselín EPA a DHA nájdete u nás v prípravkoch Vitamarin a po novom aj v oleji Sacha Inchi .
Zobraziť viac... 

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet.
V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.