Organic Beta Powder

čistá prírodná kvintesencia

  • SúČASť LOKÁLNej TRADIČNej MEDICÍNY
  • JEDINÁ DÁVKA Sa VYROVNÁ TrEM PLNÝM pohárom ŠŤaVY Z ČERVENej rEPY


Domáci poklad Poznáte staré porekadlo „pod sviečkou býva najväčšia tma“? Určite áno. Preto vedzte, že táto múdrosť sa dá presne použiť na úžasnú, no napriek tomu všetkými opomíjanú červenú repu. Možno je to prirodzená túžba po nedostupnom, možno chceme podprahovo poznávať a ochutnávať exotické a tajomné veci. Možno len radi experimentujeme a možno sme jednoducho radi „in“.
Tak či onak, niekedy tak činíme právom a niekedy, ako to občas býva, už menej.

Červenú repu (cviklu), hoci pochádza zo Stredomoria, poznali naši predkovia už od staroveku. Pre Slovanov bola repa popri obilí jednou zo základných potravín. Hrala dôležitú úlohu predovšetkým vo výžive prostého ľudu, čo malo - paradoxne - nemalý vplyv na zdravie celých populácií. Okrem nutričného významu totiž dokázali využiť aj jej liečebné vlastností.

Garancia top kvality
Všade, ak nezbierame bylinky priamo z voľnej prírody, pracujeme výhradne s certifikovanými bio/organickými surovinami. Sme presvedčení, že z pohľadu čistoty a účinku v tejto kategórii nenájdete lepšie produkty. Pokiaľ áno, sme pripravení vám vrátiť investované prostriedky.

OVEĽA VIAC NEŽ LEN BEŽNÁ POTRAVINA

Červená repa obsahuje veľké množstvo betalaínov a polyfenolov. Betalaíny sa vyskytujú iba v niektorých rastlinách a prvýkrát boli objavené práve v červenej repe, odtiaľ získali aj svoje pomenovanie. Betalaínové molekuly majú schopnosť chrániť bunky pred oxidačným stresom, pôsobia protizápalovo a protinádorovo, znižujú hladinu homocysteínu a majú priaznivý vplyv na pružnosť ciev. Polyfenoly (N-trans-feruloyltyramín a N-trans-feruloylhomovanilylamín) v červenej repe likvidujú voľné radikály a zabraňujú aktívnemu kysli´ku v oxidácii biologických molekúl. Sú účinnými antioxidantmi a majú antibakteriálne, antivírusové, protinádorové a protizápalové pôsobenie. Červená repa je pozoruhodnou pokladnicou širokého spektra minerálov: draslík, železo, mangán, horčík a fosfor. Vysoký obsah prírodného kremíka, ktorý je telo schopné z repy (narozdiel od iných potravín) veľmi efektívne spracovať, ovplyvňuje pevnosť väzivových tkanív a tvorbu nových, udržiava mladý vzhľad pokožky, pružnosť ciev a kvalitu vlasov a nechtov. V neposlednom rade je v rastline vysoké množstvo kyseliny listovej, ktorá sa podieľa na obnove bunkových tkanív a hrá významnú úlohu pri tvorbe mnohých hormónov a neurotransmiterov. Veľmi významná je v období tehotenstva, plodu pomáha pri delení buniek, podporuje jeho rast a diferencovanie tkanív, a to najmä v nervovej sústave. Práve jej užívanie znižuje riziko vrodených vývojových chýb plodu. Vďaka obsahu kyseliny listovej a železa sa repa cení aj pre svoj prínos pre tvorbu červených krviniek. Červená repa výrazne zlepšuje trávenie, pretože zvyšuje vylučovanie žalúdočných štiav. Zbavuje črevá toxických látok a pomáha pri zápche. Je silne zásaditá, vhodne vyrovnáva acidobázickú rovnováhu. 

ORGANIC BETA

Prípravok Organic Beta obsahuje vysoko koncentrovaný extrakt z červenej repy – Beta vulgaris, poddruhu Maritima, pestovaného na francúzskom vidieku pre jeho mimoriadne vlastnosti podľa zásad biopoľnohospodárstva. Jedna čajová lyžička sa svojím obsahom vyrovná štyrom plným pohárom cviklovej šťavy! 

Napriek tomu, že pod sviečkou býva najväčšia tma, je niekedy dobré zmeniť uhol pohľadu a pohnúť tieňom. Môžete nájsť naozajstný poklad. Pitie šťavy z červenej repy vždy bolo a v dnešnej dobe sa dokonca stáva stále obľúbenejším prostriedkom starostlivosti o vlastné zdravie. Organic Beta predstavuje jednoduchý, komfortný, chutný a mimoriadne účinný spôsob, ako môžete svojmu telu dopriať pravidelný prísun všetkých dôležitých látok.

Ďalšie produkty z rady

Taiwan Chlorella TABS

Taiwan Chlorella

 200 ks

MO Cena: 19,50 €

Hawaii Spirulina tabs

HAWAII SPIRULINA TABS

 200 ks

MO Cena: 19,50 €

Barley juice tabs

BARLEY JUICE TABS

 200 ks

MO Cena: 19,50 €

Organic Barley juice powder

ORGANIC BARLEY JUICE POWDER

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Organic Maca caps

Organic Maca caps

 120 kapsúl

MO Cena: 19,50 €

Spirulina Barley tabs

SPIRULINA BARLEY TABS

 200 ks

MO Cena: 19,50 €

Acai pure powder

ACAI PURE POWDER

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Organic Sea berry powder

ORGANIC SEA BERRY POWDER

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Organic Goji powder

ORGANIC GOJI POWDER

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Organic Matcha powder

ORGANIC MATCHA POWDER

 50 g

MO Cena: 16,00 €

Raw Ambrosia pieces

RAW AMBROSIA

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Mauritia DOPREDAJ

Mauritia

 90 kapsúl

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Cranberry powder

Organic Cranberry Juice Powder

 100 g

MO Cena: 23,40 €

Organic Nigella Sativa

ORGANIC NIGELLA SATIVA

 100 ml

MO Cena: 19,40 €

Detail produktu
Organic Sacha Inchi

ORGANIC SACHA INCHI

 100 ml

MO Cena: 19,40 €

Detail produktu
Himalayan apricot OIL

Himalayan Apricot oil

 100 ml

MO Cena: 19,40 €

Detail produktu
Organic SEA BERRY oil

Organic Sea Berry oil

 30 ml

MO Cena: 19,40 €

Detail produktu

Magazín Vitae

Viac ako 20 rokov, 200 vydaní a 2000 článkov, rozhovorov, rád, názorov a inšpirácie. Staráme sa o odbornosť a objektívnosť, ponúkame pestrosť a rôzne uhly pohľadu.

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.