Energy Top

Tento výrobok je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky.
Viď.: Smernica Európskej komisie 432/2012, ktorá upravuje obaly a reklamy výživových doplnkov.

Lycium chinense

(Kustovnica čínska)


ČAJE, KTORÉ LIEČIA
Zdraviu prospešné účinky bylín sa dajú veľmi dobre využiť vo forme čajov a odvarov. Účinné látky sú vo väčšine prípadov rozpustné vo vode a po kratšej alebo dlhšej dobe varu sa uvoľňujú z rastlinnej hmoty do vodného roztoku. Tento spôsob užívania bylín je tradičný a veľmi účinný. Liečebné látky totiž oveľa jednoduchšie prestupujú do tela, a ak sa čaj popíja po malých dávkach po celý deň, efekt je intenzívnejší než pri jednorazovom aplikovaní rovnakej dávky. Voda je veľmi silné informačné médium a pri varení do nej prechádzajú okrem účinných látok aj bylinné bioinformácie.

V Číne sa traduje mnoho príbehov hovoriacich o účinkoch kustovnice, ktoré predlžujú život. Červenooranžové bobule sa označujú ako „ovocie radosti a dlhovekosti“ a tvrdí sa, že ak sa užívajú po celý rok vo forme čaju, prinášajú dokonalé zdravie. V Číne je kustovnica nepostrádateľným výživovým doplnkom a jej užívanie má veľmi dlhú tradíciu v čínskej, kórejskej a japonskej medicíne. Táto mimoriadne zdravá pochúťka je plná vitamínov, minerálov, stopových prvkov a je najbohatším zdrojom karotenoidov v rastlinnej ríši.

Použitie
» posilnenie imunity
» zlepšenie zraku
» zvýšenie energie obličiek
» podpora krvotvorby a krvného obehu
» nastolenie hormonálnej rovnováhy
» stimulácia trávenia a činnosti čriev
» podpora a ochrana pečene a detoxikácia organizmu
» zlepšenie pamäti
» zvýšenie sexuálnej výkonnosti
» spomalenie starnutia

Pôvod
severovychodná Čína, provincia Gansu

Časť rastliny
sušené plody Lycium chinense

Spôsob prípravy a dávkovanie
2–4 čajové lyžičky (6–15 g) nasypeme do 0,5 litra vody, mierne povaríme 5–10 minút. 0,5 litra odvaru vrátane plodov vypijeme v priebehu dňa, najlepšie pred jedlom. Odporúčame regeneračnú kúru najmenej 1 mesiac, optimálne 2–3 mesiace denného pitia. Odporúčaná denná dávka kustovnice je 6–15 g.

Účinky a obsiahnuté látky
Kustovnica čínska ma adaptogénne, imunostimulačné, antioxidačné, detoxikačné a regeneračné účinky.

Plody obsahujú okrem bielkovín, tukov, cukrov, vlákniny a esenciálnych aminokyselín veľké množstvo karotenoidov so silnými antioxidačnými účinkami. Okrem toho v nich nájdeme aj provitamín A, vitamíny B1, B2, B6, C a E. Z minerálnych látok je prítomný fosfor, vápnik a železo, stopové prvky sú zastúpené zinkom, meďou a selénom. Dôležitou zložkou v kustovnici je betaín, ktory podporuje regeneráciu pečeňových buniek, znižuje hladinu tuku a cukru v krvi a preventívne pôsobi proti artérioskleróze. Plody sú zdrojom látok steroidného charakteru, alkaloidov a imunologicky aktívnych polysacharidov, ktoré odstraňujú voľné radikály.

Kontraindikácie
Nie je určené pre deti do 3 rokov. Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom.

Obsah: 105 g

Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy!
Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom.
Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy.