Omikron - čo robiť, ak ste sa už nakazili

31.01.2022

Ak sa nakazíme, treba si v prvom rade uvedomiť, že ak ste inak zdraví, nie ste veľmi obézni (BMI nad 35), nemáte iné ďalšie choroby, ste očkovaní, ochorenie na 98% zvládnete bez vážnych problémov.

Sme v stave, kedy je skoro každý druhý (testovaný) pozitívny, preto sme vám pripravili pár rád. Hospitalitácie začnú rásť skokovo asi o týždeň, možno dva, ale k tomu ani nemusí prísť. Ešte nevieme.

Najohrozenejšie skupiny sú deti do 1 roku, ľudia nad 60 rokov, osoby s BMI nad 35, ale aj ľudia s chronickým zlyhávaním orgánov, na imunosupresívnej liečbe, so závažnou poruchou imunity a tehotné. Ľudia v tejto skupine by mali okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Nepodceňujte to.

Bežná a inak zdravá populácia
Ak máte príznaky = ste chorí, potvrdenie o tom potrebovať nebudete, nestresujte sa s tým. Aj tak náš štát za chvíľku už testovanie nebude zvládať.

Začnite hneď s liečbou. Rešpektujte radu lekára, ak ste s ním volali alebo vám niečo odporučil.
Ak nie, pozrite si naše rady.

Berte Vironal, Drags Imun, Flavocel veľkým pomocníkom môže byť Acai a Goji. Ak nemáte, nechajte si doručiť z Klubu Energy alebo využite náš Zásielkový predaj.
DÔLEŽITÉ RADY
1. Pravidelne poriadne vetrajte
2. Jedzte ľahké jedlá
3. Myslite na to, že Covid často spôsobuje zrazeniny.
Preto zvýšte príjem tekutín a ak nemáte vysokú teplotu, občas sa pohybujte.
4. Oddychujte toľko, čo sa dá.
5. Chráňte sa pred kontaktom s ľuďmi (je to už unavujúce, ale vydržme - ide o život).
6. Infekčný budete asi 10 dní. 5 dní, ktoré zaviedol štát, nie je na základe zdravotných dát, je to sociálno-ekonomické opatrenie.

Ak sa vám nedá dovolať lekárovi, tak to nechajte tak. Je čas nechať priestor pre rizikových pacientov, aby včas mohli dostať Molnupiravir, im ide o život.

V PRÍPADE PRÍZNAKOV (VIĎ ČLÁNOK), AK NEMÁTE ISTOTU OMIKRONU:
Urobte si Ag samotest, najlepšie dva za sebou po 12 hodinách. A ak je jeden pozitívny (aj keby čiaročka bola sotva viditeľná) - máte Omikron. Postupujte podľa toho.

Ak ste teda pozitívny, pošlite na RUVZ a vášmu obvodnému lekárovi e-mail, že ste pozitívny, a oznámte to aj známym, s ktorými sme boli posledné 2 dni v styku.

Ak sa necítite dobre - zaľahnite do postele a pite veľa tekutín, ihneď si dajte Vironal, Drags Imun a Flavocel.

Ak máme teplotu nad 38,5 stupňov, dajte si Paracetamol 15 mg / kg hmotnosti aj každých 6 hodín, alebo niečo iné (Ibalgin), čo máte osvedčené - ale pozor, dávkovať presne podľa letáku. Pozor - teplota je prirodzená obranná metóda nášho organizmu.

Ak kašlete, skúste náš Flavocel a Mycopulm - fungujú, prípadne siahnite po tom, čo sa vám osvedčilo. (Stoptussin, Tantum Verde, cibuľový čaj, čaj zo šalvie…)Ak vás bolí celé telo, dajte si Paracetamol v rovnakej dávke ako pri teplote, ale pozor, nesmie to byť viackrát ako každých 6 hodín, alebo niečo iné, čo máme osvedčené.
Drags Imun, Vironal a Cistus complex, prípadne Grepofit, veľa ľuďom zaberie práve ten.

Merajte si teplotu 2x denne. Ak kašlete viac - merajte si saturáciu kyslíka oxymetrom - 2x denne.
Ak sa nemáte dobre už 4 dni a stav sa zhoršuje, volajte obvodnému lekárovi alebo aj inému dostupnému lekárovi.

Ak máte saturáciu pod 93% alebo sa fakt nemáme dobre, voláme si RZP.

Myslite na to, že vaše telo si práve buduje imunitu. A to je dobrá správa.
… zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že toto je koniec pandémie.
V prípade doplňujúcich otázok a pri záujme o rady a odporúčania pri liečbe, kontaktujte telefonicky, prosím, autora článku, riaditeľa Energy, spol. s r.o. – Jozefa Černeka – 0905 405 455.

O Vašom zdravotnom stave sa môžete poradiť aj s MUDr. Júliusom Šípošom prostredníctvom Energy on-line poradne na Facebooku alebo v prípade, že by ste sa chceli poradiť a nemáte možnosť navštíviť Vám najbližší Klub Energy, využite niektorú z našich on-line poradní na našom webe.

Všetky výrobky sú dostupné v našom e-shope www.energy.sk, garantujeme doručenie do 24 hodín, pri objednávke do 14:30 hod počas pracovných dní.

Rozhovor s autorom článku pre denník SME nielen o korone si môžete prečítať tu.

AUTOR ČLÁNKU
JOZEF ČERNEK

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.