AKO SA PRIPRAVIŤ NA OČKOVANIE


Ak ste odporcom očkovania ako takého, tento článok ani nečítajte. Polemiku o očkovaní naozaj nechcem otvárať.


Aj keď medicína vlastne nezaznamenala svetovo väčší úspech ako očkovanie (mnoho z nás by tu doslova nebolo, ak by sa s očkovaním nikdy nezačalo), vyvoláva antivakcinačná propaganda na sociálnych sieťach doslova šialenstvo.


Len pre vašu informáciu, vzniklo to len relatívne nedávno. V roku 1998. Vtedy istý pán (zámerne jeho meno neuvádzam) publikoval štúdiu. Bola síce ako pavedecká za krátky čas stiahnutá a časopis, ktorý ju zverejnil sa niekoľkokrát ospravedlnil, ale stihla napáchať škody. Obrovské. Dodnes z nej čerpajú pseudovedci na sociálnych sieťach, aj keď sa už vykonali stovky rozsiahlych štúdií, ktoré úplne vyvracajú mýtusy okolo očkovania.


Pripomeňme si, že sme v roku 1979 (na našom území) oficiálne vyhrali nad pravými kiahňami. Boj začal v roku 1958 (1967 sa aktivity zvýšili). A bolo to práve očkovanie, ktoré ako jediné bolo naozaj účinné. A variola úplne zmizla zo sveta. Trvalo 10 rokov, 9 mesiacov a 26 dní.

V 50-tych rokoch 19. storočia sa ročne vyskytovalo 50 miliónov prípadov pravých kiahní a s obrovskou smrtnosťou. Pravé kiahne už poznáme len z katastrofických sci-fi filmov, kde sa vzorka skrýva v laboratóriách.


Očkovanie má svoj zmysel. V dobe, keď vzniká tento článok, ešte nevieme, či sa vakcínu podarilo vyvinúť a zatiaľ vieme len málo o jej bezpečnosti. Kompetentné úrady však už deklarujú, že kontrola bezpečnosti prebehne riadne, aj keď v zrýchlenej podobe. To v praxi znamená, že zrýchlené budú len administratívne kroky. Teda úradnícke, tie ktoré nemajú nič s výskumom a testovaním. Všetky tri dôležité kroky kontrol ostávajú zachované. Verme teda systému (našťastie je to celosvetový, nie len náš), že nás ochráni pred neželanými vedľajšími účinkami vakcín.


Princíp vakcín je všeobecne známy. Ak ho zjednoduším na úplné minimum, tak vakcína je mŕtvy vírus (nemôže sa množiť a ani ublížiť), ktorý sa dostane do nášho tela. To spraví to, čo je správne a prirodzene sa naučí sa vírus rozpoznať a brániť sa mu. Presne to isté, len v zložitejšom, náročnejšom a prirodzene aj nebezpečnejšom procese sa stane, aj keď ochoriete.

Vaše telo začne ihneď s vírusom bojovať (preto teplota, kašeľ, rôzne druhy bolesti), nakoniec (v ideálnom stave) zvíťazí, nájde spôsob ako vírus poraziť, znemožní mu množiť sa a pozabíja ho. Vy vyzdraviete a získate imunitu. Vaše telo pri ďalšom strete s vírusom okamžite tento zabije a vy už nemáte žiadne príznaky.


Presne toto isté sa udeje aj po očkovaní. Akurát, že vírus je podaný v takej forme, že sa množiť nevie a teda ani ublížiť. Telo sa len naučí (oveľa rýchlejšie a jednoduchšie) rozoznať ho a keď sa s ním stretne v živej podobe, rovno ho zabije.


Takže pripraviť sa treba rovnako, ako keby ste sa mali stretnúť so živým vírusom. Minimálne dva týždne vopred brať Flavocel, Vitamarin a Vironal. Podporiť si imunitu. Deň pred očkovaním a nasledujúce dva týždne môžete podporiť telo aj Cistusom.

Možno tieto posledné 3 riadky by som tam už nedal (je to na zváženie):

A to je všetko. Hlavné je sa nebáť. Ľudstvo očkovanie pozná už veľmi dlho. Prvé doložené zmienky o očkovaní pochádzajú z Číny v 11. storočí, kde nechávali deti vdychovať prach z chrást ľudí nakazených pravými kiahňami. Veľkým propagátorom očkovania bola už Mária Terézia. Jej totiž deti a aj najobľúbenejšia nevesta podľahli chorobe, ktorú my už vďaka očkovaniu nepoznáme.

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.