Viete o tom, že myslíme črevom?

Ak sa vám to zdá prehnané, tak počúvajte. Naše črevo je
pretkané miliónmi nervových buniek. Na ploche našich čriev, ktorá je väčšia než tenisový kurt, je inštalovaný dômyselný analyzátor – ENS.
Čo to je? Každá potrava, ktorá prechádza črevom, potrebuje na svoje strávenie špecifický kokteil látok štiepiaci jednotlivé zložky. A čo je potrebné, to zisťuje enterogénna nervová sústava v črevách (v skratke ENS).Táto rozsiahla nervová sieť je prepojená rovno s tráviacimi
orgánmi a samozrejme aj s CNS, zistilo s mozgom. Čo sa týka komunikácie medzi ENS a CNS zistilo sa, že z celkového objemu vzruchov prebiehajúcich medzi týmito velikánmi prebieha 90% v smere od čriev k hlave a iba 10% od hlavy do čriev.

Je to však úplne škandalózna informácia! Znamená, že situácia v črevách ovplyvňuje naše myslenie viac než naopak, t.j. vplyv nášho myslenia na naše črevá je oveľa menší. Bez preháňania sa dá povedať, že pohoda v črevách sa prejavuje celkovou uvoľnenosťou a spokojnosťou. Nie je ťažké tomu uveriť, ak si uvedomíme, ako sa cítime po niečom, čo bolo naozaj dobré, zdravé a vyvážené. Ak si ale naopak otravujeme čevá prebytkom cukru a chemických zbytočností, niet divu, že sa cítime otrávení. Nielenže sme to, čo jeme, ale my aj myslíme podľa toho, ako jeme!

KATASTROFICKÉ DOPADY NEZDRAVÉHO JEDLA A ZLÝCH NÁJOMNÍKOV
Koľko podráždených poznámok bolo vypustených po poklese hladiny glykémie v krvi? Koľko agresie bolo vyliatej po prejedení sa alebo naopak po pridlhom hladovaní? A koľko vzťahov nedostalo šancu pre zle zvolenú večeru? Také štúdie, žiaľbohu, neexistujú, ale je úplne isté, že naše pocity a z nich vyvierajúce myšlienky sú ovplyvňované spokojnosťou nášho brucha, kde sídlia miliardy spolubývajúcich, ktorí sú pravdepodobne všetci
v odboroch a dožadujú sa svojich práv.

Nie všetci obyvatelia sú vítaní nájomníci. Premnožené plesne napríklad vedú k nutkavej chuti na sladké. Škrkavky, pásomnica, hlísty alebo mrle vypúšťajú neurotoxíny, ktoré v CNS spúšťajú nepokoj, úzkosť a depresiu. Ak sa necítime dobre, hrá v tom hlavnú úlohu naše brucho. Bez výnimky vždy.

"Pri poklese nálady je preto strategické sústrediť sa na črevá, pretože tam sa konieckoncov tvorí väčšina hormónu serotonín, ktorý je zodpovedný za našu dobrú náladu."

USPOKOJENÉ ČREVNÉ ODBORY

Ako sa teda aktívne zasadiť o spokojné signály z našich čriev? Ak si prajeme vysťahovať zo svojich čriev všetkých príživníkov a parazity, jedzme veľa pestrofarebnej zeleniny, čerstvých byliniek a kvasených výrobkov, pime zásadne nesladené nápoje a občas pošlime do čriev kontrolnú skupinu z rodiny Probiosanov. Probiosan a Probiosan Inovum obsahujú baktérie, ktoré dokážu nastoliť poriadok v krajine našich čriev. Sú vybavené zásobou tej správnej potravy v podobe rozpustnej vlákniny inulín, ktorá zabezpečí úspešnosť celej misie.
Aj chlorela a mladý jačmeň pomôžu vytvoriť v črevách
tie správne podmienky pre spokojnosť bakteriálnych
spolubývajúcich a poťažmo nás samých.POČÚVAJME ČREVÁ
Nezostáva nič iné ako odporúčať počúvať správy, ktoré nám naše črevá posielajú prostredníctvom rozsiahlej nervovej siete zvanej druhý mozog. Sú to správy neskreslené našimi domnienkami a ak je nám z niečoho nanič, mali by sme s tým prestať. Či už je to jedlo alebo stretnutie.

„Známym efektom je prečistenie mysle ako následok prečistenia čriev.“
Medzi jogínmi je tento spôsob očisty známy ako Šanghaprakšálana. Vyčistenie čriev a mysle sa v tomto prípade dosahuje pitím slanej vody kombinovanej s cvičením. Nemusíme chodiť tak ďaleko, hoci kompletné prečistenie tráviaceho traktu má na duševnú činnosť
naozaj masívny účinok. Môžeme využiť Cytosan Inovum, ktorý urobí v črevách audit a všetko nepotrebné vylúči. Až po tejto kúre je vhodné nasadiť Probiosan alebo Probiosan Inovum, Chlorellu a Barley. Prečistením a ozdravením našich čriev sa zvýši naša intuícia a to je predsa určite ten hlas, ktorý by sme mali počúvať. Ten hlas vychádza z našich čriev.

AUTOR ČLÁNKU
Mgr. TEREZA VIKTOROVÁMohlo by sa Vám páčiť
Nové číslo magazínu Vitae


Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.