Balneol

bioinformačný humátový kúpeľ

  • REGENERÁCIA KĹBOV, BOLESTI CHRBTICE, ÚRAZY
  • INFEKCIE DÝCHACÍCH CIEST, ASTMA
  • GYNEKOLOGICKÉ A UROLOGICKÉ POTIAŽE

Použitie humátového kúpeľa Balneol

Zaručene originálny prípravok Energy priamo od výrobcu.
Tento výrobok je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky.
Viď.: Smernica Európskej komisie 432/2012, ktorá upravuje obaly a reklamy výživových doplnkov.

Balneol je bioinformačný aromatický kúpeľ s vysokým obsahom humínových látok, ricínového oleja a vybranou zmesou éterických olejov.


Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace impulzy podkôrových centier mozgu, regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

 

Už mnoho storočí sú známe a využívajú sa blahodarné účinky pôsobenia rašelinových kúpeľov a bahenných obkladov. Využívajú sa na liečebné procedúry. Rašeliny a slatiny alebo prírodné liečivé zeminy vďačia za svoj široký liečebný potenciál vysokému obsahu organických látok – tzv. humátov (humínové kyseliny a ich soli). Majú veľmi zložitú molekulárnu štruktúru a vznikali pozvoľným rozpadom organickej hmoty za prístupu kyslíka. V prírode sa humínové látky vyskytujú v rašeline, rôznych bahnách, černozemi a najviac v hnedom uhlí. V treťohorných pralesoch a močiaroch tak vznikla úžasná prírodná látka, ktorú môžeme využívať pre zdravie človeka.

Energetické pôsobenie Balneolu podľa princípov TČM
Balneol harmonizuje dráhy močového mechúra, obličiek, sleziny, troch ohnísk, jinovú spojivovú, hrubého čreva, spojnicu tenkého čreva a ďalšie.

Zloženie

Zloženie: voda, humát draselný, propylenglykol, PEG-40 hydrogenovaný ricínový olej, parfum (zmes éterických olejov), disodium EDTA, phenoxyethanol et parabena, xantanová guma.

Použitie Balneolu

» Detoxikácia a regenerácia tela, podpora imunity, antioxidačné pôsobenie
» Zlá pohyblivosť, bolesti chrbtice, reumatizmus, artróza, artritída a dna
» Pomliaždeniny, natiahnuté svaly a zlomeniny
» Kŕče svalov a šliach
» Bronchitída, astma, kašeľ a choroby z nachladnutia
» Podpora srdca a krvného obehu
» Upokojenie psychiky
» Lupienka, ekzematická zápalová pokožka a akné, opary
» Prekrvenie pokožky a hlbších vrstiev kože, hydratácia pokožky
» Kožné plesne
» Podliatiny, modriny a hematómy
» Zrasty a jazvy
» Opuchy dolných končatín
» Doplnok pri liečbe gynekologických a urologických ochorení
» Ochorenie žíl a hemoroidy
» Únava, strata energie

Princíp pôsobenia Balneolu

Balneol obsahuje okrem humátov aj výťažky z grapefruitu, tuje, borievky, gáfrovníka, litsey a styraxu. Na ľudský organizmus pôsobí bioinformačný kúpeľ Balneol na niekoľkých úrovniach súčasne. Účinné látky ovplyvňujú priamo povrch kože alebo sa cez pľúca dostávajú do krvi. Bioinformácie v Balneole zároveň harmonizujú jednotlivé orgány cez dokonalý systém reflexných zón a energetických dráh. Ricínový olej zanecháva na pokožke ochranný film. Počas kúpeľa sa vymieňajú prvky medzi telom a kúpeľom. Odpadové nasýtené prvky putujú z tela von a nenasýtené naopak vnikajú do tela. V Balneole je predovšetkým draslík a viac než 30 ďalších prvkov. Aby táto výmena prebehla, mala by krv mať prevahu alkalických látok. Kúpeľ je najúčinnejší ráno alebo večer, pretože v tomto čase je hladina alkalických látok v tele najvyššia. Vzhľadom na to, že Balneol obsahuje éterické oleje z rastlín, umožňuje súčasne s balneoterapiou využiť aj účinky aromaterapie. Éterické oleje sa v teplej vode odparujú, pôsobia baktericídne a uľahčujú dýchanie. Cez pľúca sa ľahko dostávajú do krvného obehu, rýchlo upokojujú psychiku a navodzujú uvoľnenie svalstva.

Spôsob použitia Balneolu 

Kúpeľ je nepenivý a vysoko koncentrovaný – 110 ml Balneolu zodpovedá 400 ml akéhokoľvek bežného kúpeľa. Preto stačí iba 1 uzáveru, t.j. cca 5 ml na bežnú vaňu. Uzáver po odmeraní vypláchnite prúdom vody. 
Regeneračný kúpeľ opakujeme 1–3x týždenne alebo podľa potreby.
Bežný kúpeľ vo vani je vhodný pre zdravého človeka. Telo by malo byť ponorené až po krk a voda by nemala byť priveľmi horúca. Všeobecne sa odporúča teplota 32–36° C. Kúpeľ nemá trvať pridlho, 10 až 15, maximálne 20 minút. Dvadsaťminútový kúpeľ je už náročný. Po kúpeli by mala nasledovať studená sprcha, ktorá vyvoláva silnejšie podráždenie pokožky a mobilizuje obranné mechanizmy tela.

Po kúpeli odporúčame natrieť bolestivé miesta niektorým z regeneračných krémov Pentagramu®.

Upozornenie: Ak máte závažné zdravotné ťažkosti, napr. cievne alebo iné, u ktorých by kúpele vyvolávali zvýšenú záťaž organizmu, obráťte sa na lekára s otázkou, či vám odporúča balneoterapeutické procedúry.
Spôsob skladovania: Uschovávajte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10–25 °C. Chráňte pred mrazom.

Stiahnite si produktový leták k prípravku Balneol vo formáte PDF TU.Ďalšie produkty z rady Humátové prípravky

Cytosan Single Pack

CYTOSAN

 90 ks

MO Cena: 41,20 €

Detail produktu
Cytosan Inovum

CYTOSAN INOVUM

 90 ks

MO Cena: 41,20 €

Detail produktu
Cytosan fomentum gel

CYTOSAN FOMENTUM GEL

 100 g

MO Cena: 18,10 €

Detail produktu
Šampon Cytosan NOVÝ

Cytosan šampón nový

 180 ml

MO Cena: 12,20 €

Detail produktu
Šampon Cytosan

Cytosan šampón

 200 ml

MO Cena: 12,20 €

Detail produktu
Cytosan mydlo

Mydlo Cytosan

 100 g

MO Cena: 7,30 €

Detail produktu
Balneol profi

BALNEOL PROFI

 1000 ml

MO Cena: 58,10 €

Detail produktu

Magazín Vitae

Viac ako 20 rokov, 200 vydaní a 2000 článkov, rozhovorov, rád, názorov a inšpirácie. Staráme sa o odbornosť a objektívnosť, ponúkame pestrosť a rôzne uhly pohľadu.

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.