Offtusin

doplnok stravy - tablety

  • PROTIINFEKČNÉ PÔSOBENIE
  • POMOC PRI DRÁŽDIVOM KAŠLI A NACHLADNUTÍ
  • PODPORA IMUNITY
  • REGENERÁCIA ORGANIZMU

Použitie Offtusinu

Offtusin je prípravok obsahujúci koncentrovaný extrakt z echinacey purpurovej, bazy čiernej, koreňa muškátu, brečtanu popínavého a lišajníka islandského (celkom 128 mg / 1 tableta).

Má antibakteriálne, antivírusové a imunostimulačné účinky. Zvyšuje odolnosť proti infekciám. Pomáha pri dráždivom kašli, zápaloch priedušiek a slizníc nosohltana, urýchľuje regeneračný proces.

Offtusin je primárne určený predovšetkým ako pomocný prostriedok pri stavoch, ktoré sprevádza kašeľ. Kašeľ sám osebe nie je choroba, ale je to zdravotný symptóm, resp. príznak, signalizujúci, že v našom organizme, konkrétne v dýchacích cestách, je niečo v neporiadku. Môže to mať mnoho príčin. Od podráždenia, kde je príčinou najčastejšie dym, silné pachy alebo výpary, cez alergiu na peľ, živočíšne produkty a prach, až po psychické príčiny pochádzajúce spravidla z nervozity alebo stresu. V absolútnej väčšine je však pôvod kašľa infekčný, či už vírusový alebo bakteriálny.

Druhy kašľa
Jednotlivé druhy infekčného kašľa rozdeľujeme podľa ich vývojového štádia. Suchý kašeľ sa obyčajne objavuje skôr na začiatku ochorenia. Ide o dráždivý, neproduktívny prejav, teda kašeľ bez vykašliavania hlienu. Najčastejšie ho spôsobuje zápal horných dýchacích ciest a priľahlých uzlín alebo je to reakcia na okolité prostredie, najčastejšie chlad. Môže byť prvým upozornením na prichádzajúce ochorenie, ako je nádcha, bolesť v krku, chrípka, viróza, zápal vedľajších nosných dutín alebo zápal nosohltana a hrtana. Vlhký kašeľ znamená, že v organizme aktuálne prebieha infekcia a telo sa pokúša zbaviť sa nahromadeného hlienu v pľúcach. Dôležité je, aby bol včas a pokiaľ možno v plnej miere „vykašľaný“, pretože v opačnom prípade môže byť cyklickým zdrojom infekcie. Ochorenie sa predlžuje v čase a môže nastať aj zhoršenie a vznik napríklad takého závažného ochorenia, akým je zápal pľúc.

Vo väčšine prípadov znamená kašeľ varovný signál, ktorý má skôr výstražný charakter s obťažujúcim priebehom. Na pozore by sa však mali mať rizikové skupiny, medzi ktoré zaraďujeme malé deti, seniorov a špecificky oslabené osoby (srdcová a pľúcna nedostatočnosť). V niektorých prípadoch môže kašeľ nadmerne zaťažiť alebo priamo poškodiť organizmus.


Energetické pôsobenie Offtusinu podľa princípov TČM

Offtusin ovplyvňuje predovšetkým energetickú dráhu pľúc, žalúdka, pečene a sleziny.


Zloženie Offtusinu 

Echinacea purpurová (Echinacea purpurea): zvyšuje imunitu vďaka aktivácii makrofágov, ktoré sú schopné pohltiť pôvodcu infekcie priamo v organizme, a tiež tým, že podporuje produkciu interferónu, látky, ktorá okrem iného zabraňuje rozmnožovaniu vírusov v bunkách.

Baza čierna (Sambucus nigra): má široké využitie v liečiteľstve a farmácii. Podľa povery je „liekom proti deviatim chorobám a magickou bylinou“. Celá rastlina obsahuje fytoncídne látky, ktoré účinne bojujú proti baktériám. Pôsobí protizápalovo, močopudne a podporuje potenie.

Pľuzgierka islandská (Cetraria islandica): v mnohých európskych liekopisoch sa tento lišajník objavuje už od 17. storočia. Obsahuje slizovité látky so silnými antibiotickými účinkami, pomáhajúce pri zápalových ochoreniach. Dôležité uplatnenie má najmä pri liečbe a tíšení kašľa, pri nachladnutí a zápaloch dýchacích ciest, astme, tuberkulóze.

Pelargónia africká (Pelargonium sidoides): pochádza z južnej Afriky, kde sa odjakživa používala v tradičnej medicíne najmä na pľúcne ochorenia. Moderné štúdie potvrdili antibakteriálne a imunostimulačné účinky. V súčasnosti ju západná medicína využíva na liečbu nachladnutia a kašľa.

Brečtan popínavý (Hedera helix): jeho najvýraznejším účinkom je podpora vykašliavania. Užíva sa pri chronickom katare, astme, nachladnutí a stavoch, keď sú sliznice horných dýchacích ciest zapálené.


Účinné ingrediencie

Offtusin je prípravok obsahujúci koncentrovaný extrakt z echinacey purpurovej, bazy čiernej, koreňa muškátu, brečtanu popínavého a lišajníka islandského (celkom 128 mg / 1 tableta).


Príbalové informácie – OFFTUSIN


Doplnok stravy – tabletky


Offtusin je prípravok obsahujúci päť najúčinnejších extraktov na posilnenie prirodzenej obranyschopnosti* a zdravia horných dýchacích ciest*.Zloženie 1 tablety:

sladidlo – erythritol, extrakt z listu echinacey purpurovej * (Echinacea purpurea – 50 mg), stabilizátor – hydroxypropylmetylcelulóza, extrakt z korene pelargónie africkej (Pelargonium sidoides – 20 mg), extrakt z plodu bazy čiernej (Sambucus nigra – 20 mg), extrakt z pľuzgierky islandskej (Cetraria islandica – 20 mg), extrakt z hľuzy repy obyčajnej (Beta vulgaris – 10 mg), extrakt z listu brečtanu popínavého (Hedera helix – 8 mg), látka protispékavá – horečnaté soli mastných kyselín, látka protispékavá – oxid kremičitý, sladidlo – steviol-glykosidy


Odporúčané dávkovanie a spôsob užívania:

Dospelí: 1 tableta 3x denne, v akútnom prípade 1 tableta každú hodinu, najviac však 5 tabliet za deň.
Deti od 6 do 12 rokov: 2 tablety denne. Tabletu odporúčame nechať postupne rozpustiť v ústach a aspoň 15 minút nepiť a nejesť. Užívanie Offtusinu odporúčame zachovať v malých dávkach aj po odoznení príznakov, a to po rovnaký čas, počas akého sa príznaky vyskytovali.
Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.


Upozornenie:

Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom. Výživové doplnky nie sú určené ako náhrada pestrej stravy.Minimálna trvanlivosť:

Do dátumu uvedeného na krabičke a na blistri.


Spôsob skladovania:

Uchovávajte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10–25°C. Chráňte pred mrazom. Ukladajte mimo dosahu detí.

Obsah:

60 tabliet

Celková hmotnosť 1 tablety:

700 mg


Výrobca:

Energy Group, a. s., Jeseniova 55, 130 00 Praha 3, ČR

Tel./fax: +420 283 853 853/54
info@energy.cz
www.energy.cz


Distribútor:

Energy, spol. s r.o., Ul. mládeže 43, 945 01 Komárno

Tel./fax:+421 35 7731 041/045
info@energy.sk
www.energy.sk


Dalšie produkty z rady

Drags Imun (30ml)

DRAGS IMUN

 30 ml

MO Cena: 26,40 €

Detail produktu
Cistus Komplex

Cistus complex

 30 ml

MO Cena: 23,10 €

Detail produktu
Grepofit spray

GREPOFIT SPRAY

 14 ml

MO Cena: 12,00 €

Detail produktu
Grepofit drops

GREPOFIT DROPS

 30 ml

MO Cena: 17,70 €

Detail produktu
Grepofit

GREPOFIT

 135 kapsúl

MO Cena: 21,60 €

Detail produktu
Grepofit nosol aqua

GREPOFIT NOSOL AQUA

 20 ml

MO Cena: 12,70 €

Detail produktu
Drags Imun mydlo

Drags Imun mydlo

 100 g

MO Cena: 7,30 €

Detail produktu

Magazín Vitae

Viac ako 20 rokov, 200 vydaní a 2000 článkov, rozhovorov, rád, názorov a inšpirácie. Staráme sa o odbornosť a objektívnosť, ponúkame pestrosť a rôzne uhly pohľadu.

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.