Zen

sprej s harmonickou kombináciou éterických olejov

  • VZÁCNA VÝCHODNÁ RECEPTÚRA
  • UPOKOJENIE EMÓCIÍ A MYSLE
  • ANTISTRESOVÉ A RELAXAČNÉ ÚČINKY
  • HARMONIZÁCIA TELA A DUŠE
  • MEDITAČNÁ ATMOSFÉRA

Použitie spreja s éterickými olejmi Zen

Zaručene originálny prípravok Energy priamo od výrobcu.

Zen je prípravok v spreji obsahujúci kombináciu éterických olejov podľa pôvodnej receptúry pochádzajúcej od mníchov z chrámu Tal Varáhi na úpätí nepálskej Annapurny. Plní funkciu „balzamu na dušu“ v dnešnej hektickej a psychicky náročnej dobe.

Má upokojujúce účinky na našu myseľ a uľahčuje tok energie. Je vhodný pri stavoch nepokoja, stresu, napätia, strachu alebo úzkosti. Slúži ako ideálny nástroj na meditáciu a rozjímanie. Navodzuje telesnú a duševnú harmóniu, pocity vnútorného mieru a radosti.

V ďalekom Nepále, poblíž posvätného mesta Pokhara, leží na úpätí masívu Annapurny chrám Tal Varáhi. Práve tu nám bola ako vzácny dar zverená staroveká receptúra, ktorú si mnísi odovzdávajú už po mnoho pokolení. Zen prináša euforické zážitky, ktoré povznesú naše zmysly do duchovných sfér a zároveň upokoja rozčerenú hladinu emócií či nevyrovnanej mysle.

Účinky a použitie Zenu

» pozitívne ovplyvňuje psychiku, prináša upokojenie pri stavoch napätia, úzkosti a strachu
» má antistresové účinky a posilňuje optimizmus
» vyrovnává emocionálnu dysbalanciu, vedie k pocitom vnútorného mieru a prijatia
» zbavuje frustrácie, starostí a podporuje sebadôveru
» harmonizuje telo, myseľ a dušu
» povzbudzuje tok energie pri únave a vyčerpaní
» navodzuje vnímavosť a schopnosť koncentrácie, je vhodný pri meditácii
» prepája človeka so Zdrojom a prispieva k nájdeniu vnútornej radosti
» energeticky uľahčuje riešenie problémov (vštepuje pozitívny prístup a nadhľad)

 

Energetické pôsobenie Zenu podľa princípov TČM

Zen ovplyvňuje predovšetkým energetické dráhy srdca, perikardu a troch ohnísk.

Zloženie Zenu

Levanduľový olej: stimuluje srdce, tonizuje a upokojuje organizmus. Používa sa pri migrénach, depresii, nespavosti, hystérii alebo nervovom vyčerpaní.

Ylang-ylang: upokojuje zrýchlené búšenie srdca a dýchanie, prináša prepojenie emócií s ľudskými zmyslami a otvára súlad srdca a mysle. Rozžiari solar plexus a prebudí spomienku na našu celistvost. Vracia človeka späť z duality a pocitov nepokoja do stavu jednoty a mieru. Zosilňuje vnútorné vyžarovanie a dodáva sebadôveru.

Kadidlovníkový olej: navodzuje slávnostnú atmosféru a povzbudzuje vnímavosť. Harmonizuje negatívnu myseľ a pôsobí proti melanchólii.

Bergamotový olej: uvoľňuje potláčané city a emócie, pomáha opäť nájsť vlastnú spontánnosť a optimizmus. Zbavuje starostí a má relaxačný účinok.

Pomarančovníkový olej: uvoľňuje nahromadené napätie, stres a frustráciu. Prináša pocit radosti, rozptyľuje smutnú nálad a popudlivosť. Uľahčuje riešenie problémov. Je obzvlášť vhodný pre jedincov, ktorí sa usilujú o dokonalosť a úspech, ale súčasne zle znášajú neúspechy a nedostatky. Je spojený s Jupiterom, planétou optimizmu, čím nám vštepuje pozitívnejší prístup a filozofický nadhľad. Navodzovaním ľahkého prístupu k životu olej naozaj stelesňuje pocity šťastia.

Vetiverový olej: upokojuje hyperaktívne myseľ, pomáha pri nízkej sebadôvere, napĺňa nás pokojom (utišuje silou matky Zeme a jej hlbokým zmyslom pre spolupatričnosť). Ak sme duševne vyčerpaní alebo sme stratili spojenie so svojím telom a jeho potrebami, vetiver nás upokojí a opäť vnútorne prepojí – uzatvorí priepasť medzi duchom a hmotou.

Spôsob použitia Zenu

Prípravok pred použitím pretrepte a aplikujte jedným krátkym streknutím do priestoru.

Upozornenie: Pred streknutím sa presvedčte, že nemierite nikomu do očí! Prázdne obaly neprepichujte ani nevhadzujte do ohňa!
Spôsob skladovania: Uschovávajte v suchu, mimo dosahu priamého slnečného žiarenia, pri teplote 10–25°C. Chráňte pred mrazom.

Ukladajte mimo dosahu detí!

Dalšie prípravky z rady Kúpele a antiseptické prípravky

Three kings

Three kings

 50 ml

MO Cena: 15,30 €

Detail produktu
Tick-a-tack

Tick-a-tack

 50 ml

MO Cena: 12,70 €

Detail produktu
Spiron

SPIRON

 50 ml

MO Cena: 15,30 €

Detail produktu
Spiron air

Spiron Air

 10 ml

MO Cena: 15,30 €

Detail produktu
Audiron (30ml)

AUDIRON

 30 ml

MO Cena: 14,20 €

Biotermál

BIOTERMAL

 350 g

MO Cena: 13,40 €

Detail produktu
Spiron difuser

Spiron difuzér

 3 ml

MO Cena: 9,10 €

Detail produktu
Three Kings difuser

Three Kings difuser

 3 ml

MO Cena: 12,90 €

Detail produktu
ZEN aroma

Zen aroma

 

MO Cena: 12,90 €

Detail produktu

Magazín Vitae

Viac ako 20 rokov, 200 vydaní a 2000 článkov, rozhovorov, rád, názorov a inšpirácie. Staráme sa o odbornosť a objektívnosť, ponúkame pestrosť a rôzne uhly pohľadu.

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.