NAŠE SKÚSENOSTI S OCHORENÍM COVID - 19


NAŠE SKÚSENOSTI S OCHORENÍM COVID - 19

Zatiaľ nemáme skúsenosti v stovkách ľudí, ktorí sa vyliečili z ochorenia nového typu koronavírusu. Konkrétne sme v úzkom kontakte so 181* našimi zákazníkmi, ktorí mali ťažší priebeh ochorenia, ale to, čo vieme, je veľmi sľubné. Cistus complex pomohol vždy, aj s naozaj ťažkým priebehom.

Vopred ale upozorňujeme (pripomíname), že naše produkty sú potravinové doplnky. Môžu teda pomôcť organizmu (rovnako ako na​príklad pestrá strava) zvládnuť ochorenie. Nesmieme si ich zamieňať s liečivom. Schválený a účinný liek na ochorenie COVID-19 zatiaľ ľudstvo nemá.

Článok sumarizuje informácie získané z rôznych bežných zdrojov a z rozhovorov pacientov, ktorí ochorenie prekonali využívajúc naše produkty.


Čo vieme: Prevencia, prevencia, prevencia


Rúška, odstup, hygiena rúk

Nech vám bude ktokoľvek čokoľvek tvrdiť, toto je základ. Áno, je to ako ísť v stredovekom brnení proti samopalu, ale stále je to lepšie ako odhalená hruď. Bežný rozhovor (do dvoch minút) zo vzdialenosti 1 meter s nakazeným, by znamenal takmer istú nákazu. Ak by sme rúška nemali. S rúškom je pravdepodobnosť o 78% nižšia. A to je dosť percent na to, aby sme rúško nosili.


Reči o CO2? Jednoduchý argument: Lekári a sestry na operačnej sále.

Ak by bola pravda čo i len zlomok toho, čo šíria sociálne siete, odpadávali by nám títo ľudia počas (nezriedka 6 - 10 hodinových) operácií a nedeje sa to. Ja osobne odbehnem za 35 minút 6 km v rúšku, a to mám nad 100 kg. Jediné, čo je iné je, že dýcham “hlbšie”.


A pokiaľ niekto hovorí o obmedzovaní osobnej slobody, tak potom sú bezpečnostné pásy v aute minimálne to isté. Nepočúvajte hlúposti. Tu ide o zdravie. Rúško je vlastne to najmenej, čo spraviť môžeme.

Imunita. Podporte ju ako len sa dá.

Veľmi dôležité je byť pripravený a mať čo najviac posilnenú imunitu. Všeobecne pri ochorení na COVID platí, že najmä ľudia s nadváhou a malou kondíciou majú väčší problém prekonať chorobu a pomerne dlho sa s ňou trápia.


Ukazuje sa, že najdôležitejší (v prevencii) je pravidelný (ideálne na dennej báze) pohyb. Aspoň 30 - 40 minút denne. Úžasná je rýchla chôdza, či pomalý beh, ale veľmi dobre spraví aj prechádzka.

Tip: Viete, že už po štvrtom dni, v ktorom ste absolvovali min. 30 minútový pohyb (beh, prechádzku) vám imunita citeľne stúpne? Stačí naozaj málo…

Odborné štúdie stále viac poukazujú na vitamín D a vitamín C v súvislosti s týmto ochorením. Ich nedostatok spôsobuje ťažké až najťažšie priebehy ochorenia COVID-19.


Preventívne, teda okrem pravidelného pohybu:

- denne (ráno po jedle) Vitamarin (ja si dávam1 tobolku) a Flavocel (2 tbl.)
a samozrejme Vironal (tri týždne 8 kv. dvakrát denne, alebo do vody a tú vypiť doobeda) a Imunosan (2 tbl. ráno)

Psychika. Aj vaše psychické nastavenie môže byť rozhodujúce, aký priebeh ochorenie u vás bude mať.

V tomto období, keď sa nám hrozba COVIDU valí zo všetkých médií, vrelo odporúčam Relaxin a mne osobne sa veľmi osvedčil QI Drink. Naozaj má moc (ako ranný nápoj) navodiť lepšiu náladu.


Čo ak COVID dostanem alebo sa testovaním dozviem, že som pozitívny, aj keď príznaky nemám.

Čo hovoria už reálne skúsenosti? No, v prvom rade nepodľahnúť panike.
Toto ochorenie je tu s nami a kým sa nenájde spôsob (ukazuje sa, že jedine vakcinácia je cesta ako pliagu zničiť úplne, ale to sa vďaka nedôvere ľudí nepodarí), tak sa s ním musíme naučiť žiť.

Čiste štatisticky, ak by čísla ostali také, ako boli v priebehu roka 2020, na Slovensku by sa COVIDOM mal nakaziť úplne každý, v horizonte 8 - 10 rokov.

Treba si uvedomiť, že po prekonaní choroby budete mať vlastne pokoj. Svetový výskum ukazuje, že minimálne 3-4 mesiace (ale odhad je až 8 mesiacov) budete mať v sebe protilátky.

Ak ste v dobrej kondícii a infekt nebol príliš veľký (to je ďalší dôvod mať vždy rúško), ochorenie zvládnete. S veľkou pravdepodobnosťou s úplne s ľahkým priebehom.

Ihneď (aj keď ste povedzme v prestávke) si nasaďte Vironal, Flavocel, Vitamarin. Veľkým alebo teda najväčším pomocníkom sa zatiaľ ukazuje Cistus Complex (užívanie podľa návodu). Aj pri ťažkom priebehu u každého ihneď pomohol. Ak sa kašlanie, dýchavičnosť, nebudú zlepšovať, veľmi dobrý pomocník je aj King Kong. Samozrejme, o všetkom informujte svojho lekára. Dôležité je šetriť sa, pokiaľ možno ležať, piť veľa tekutín a snažiť sa mať pestrú stravu. Rešpektujte pokyny obvodného lekára a snažte sa nešíriť vírus ďalej.

Covid často so sebou prináša aj zmenu psychiky, čiže Relaxin a Stimaral.
Tiež určite odporúčam mať doma celú radu Grepofitov a Drags Imun.

No a vydržať. Kritický alebo najťažší je ôsmy-deviaty, resp. desiaty deň od prvých príznakov. Takže, ak ste ho už prekonali bez pomoci nemocnice, už bude len lepšie. Pri ťažšom priebehu trvá aj doliečovanie o čosi dlhšie. Môžu to byť aj týždne (veľká únava, kašeľ, dýchavičnosť.) Veľmi vám môže pomôcť práve Cistus a Vironal, tiež si pozrite zelené potraviny.
_________________________________
* Dňa 30.12.2020, kedy bol článok publikovaný, bol počet týchto pacientov, s ktorými sme mali skúsenosti, na úrovni 56. Dňa 23.2.2021, kedy bol editovaný, sa aktuálny počet pohyboval na úrovni 181. U všetkých sme zaznamenali zlepšenie stavu.


Jozef Černek, riaditeľ Energy, spol. s r.o.


 

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.