Akým spôsobom účinkujú prípravky Energy pri Covide-19

25.03.2021

Viaceré aktuálne prebiehajúce zahraničné štúdie, skúmajúce pôsobenie prírodných látok na vírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19, dospeli k zaujímavým zisteniam. Poodhalili mechanizmus účinku niektorých prírodných bioaktívnych zlúčenín proti vírusu SARS-Cov-2, pričom skúmali početné prírodné rastlinné látky a dospeli k sľubným výsledkom. Bude ich však potrebné naďalej skúmať. Viaceré uvedené prírodné zlúčeniny sa nachádzajú aj v prírodných doplnkoch Energy.Potenciálnou terapeutickou stratégiou je: zabrániť vstupu vírusu do bunky, inhibovať (zabrániť) jeho replikácii (množeniu), blokovať uvoľňovanie vírusových častíc a modifikovať RAAS (renín-angiotenzín-aldosterónový systém). Posledná uvedená terapeutická aktivita zahŕňa moduláciu imunitného systému pomocou RAAS. Realizované štúdie preukázali, že viaceré prírodné bioaktívne zlúčeniny majú potenciálne účinky v terapii. Niektoré dokážu ovplyvniť patogenézu spojenú so zápalom spôsobeným proteínom vírusu SARS-CoV-2. Mechanizmus, ktorým sa tak deje, spočíva v potlačení produkcie angiotenzínu II inhibítormi ACE (ACEI – čiže inhibítormi angiotenzín konvertujúceho enzýmu) a blokovaním AT1R (angiotenzínových receptorov 1 pre angiotenzín II) ich blokátormi (ARB – čiže blokátormi angiotenzínových receptorov), čo môže byť prínosom pre zmiernenie zápalu sprostredkovaného angiotenzínom II. Tieto zlúčeniny z prírodných zdrojov vykazovali inhibičnú aktivitu na SARS-CoV-2, čiže majú protivírusové účinky. Sú to terpény, terpenoidy, polyfenoly, chalkóny, bioflavonoidy, rutín, hesperidín, resveratrol, kvercetín, antokyaníny, kyselina trieslová, saponíny, lignoidy, epigalokatechín-3-galát (EGCG) a ďalšie. Zároveň prakticky všetky tieto rastlinné látky majú antioxidačné účinky, t.j. pôsobia ako ochrana našich buniek pred škodlivými účinkami voľných kyslíkových a hydroxylových radikálov. Nachádzajú sa najmä v prípravkoch Vironal, Flavocel, Cistus Complex, Drags Imun, Grepofit, Revitae i ďalších a obsahujú ich prakticky všetky produkty z radu Zelených potravín. Preto sú prírodné doplnky Energy prospešné v prevencii vzniku ochorenia Covid-19 a tiež výrazne zlepšujú priebeh liečby a zotavenia po prekonaní tejto zákernej vírusovej choroby. Máme už zdokumentovaných takmer 300 prípadov, kedy naše doplnky výživy účinne pomohli zvládnuť stavy súvisiace s týmto ochorením.

Osvedčená je kombinácia:
Vironal bylinný koncentrát – určený hlavne na podporu imunity a prevenciu vzniku ochorenia v dávke 3 x 5-7 kvapiek v pohári vody pred jedlom. Súčasne Cistus Complex v dávke 3 x 5-7 kvapiek v pohári vody ako prevencia pri zvýšenej infekčnej záťaži, resp. pozitivite testu bez príznakov. Ak je už prítomné ochorenie s príznakmi, tak je dávka vyššia a to 3-5 x 10 kvapiek. K tomu ako zdroj prírodného vitamínu C a bioflavonoidov je vhodný prípravok Flavocel 3 x 1 tableta po jedle a ako zdroj vitamínu D prípravok Vitamarin 3x1 kapsula po jedle. V prípade, ak sa vírusové ochorenie komplikuje bakteriálnou infekciou, pridáva sa Drags Imun 3x10 kvapiek v pohári vody po jedle. Pri pretrvávaní straty čuchu po prekonaní COVID-19, sa nám v praxi osvedčilo dlhodobé trojmesačné užívanie prípravku Vironal v dávke 3 x 7 kvapiek, doteraz vo všetkých prípadoch sa čuch vrátil. V rekonvalescencii je možné využiť ešte aj bylinný koncentrát Stimaral.

Spomínané prípravky Vironal, Flavocel a Cistus Complex sú teraz dostupné aj v mimoriadnej akciovej sezónnej ponuke sprístupnenej pre všetkých (trvanie do 28.2.2022).O Vašom zdravotnom stave sa môžete poradiť aj s MUDr. Júliusom Šípošom prostredníctvom Energy on-line poradne na Facebooku alebo v prípade, že by ste sa chceli poradiť a nemáte možnosť navštíviť Vám najbližší Klub Energy, využite niektorú z našich on-line poradní na našom webe.

Všetky výrobky sú dostupné v našom e-shope www.energy.sk, garantujeme doručenie do 24 hodín, pri objednávke do 14:30 hod počas pracovných dní.

Rozhovor s autorom článku pre denník SME nielen o korone si môžete prečítať tu.AUTOR ČLÁNKU
MUDr. JÚLIUS ŠÍPOŠ

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.