Ako zvládnuť Omikron? Pripravte sa naň

10.01.2022

Tento článok mapuje, čo o Covide vieme, čo naň zaberá a ako si môžeme pomocou doplnkov výživy pomôcť.
Budeme sa musieť zmieriť s tým, že nákaze bude takmer nemožné sa vyhnúť, ale bude to také zlé? Je Omikron záverečná fáza pandémie? Je to ľahšie ochorenie ako pôvodné mutácie?

Autor pozorne už tretí rok dennodenne sleduje vývoj situácie aj postup vedcov na celom svete. Avšak vzhľadom na rýchlosť, akou sa pandémia šíri a akou pracujú vedci z celého sveta, sledujte aktualizácie článku na našom webe, ak chcete vedieť viac.Verzia Omikron podľa všetkých štúdií, už aj recenzovaných, spôsobuje o niečo slabší priebeh ochorenia ako predchádzajúce varianty. Je však výrazne infekčnejší a čiastočne dokáže obchádzať aj imunitu získanú vakcínou či prekonaním. Tu je ale dôležité povedať, že je obrovský rozdiel v tom, ako je telo pripravené.
Krásne prirovnanie je futbalové, futbal vie hrať takmer každý, ale je rozdiel ako ho hrám ja a ako Lionel Messi.
Ľudia s pripravenou imunitou by si priebeh ochorenia pravdepodobne ani nevšimli, keby sa toho toľko o Covide nehovorilo.

Podľa našej, stále prebiehajúcej štúdie, prípravky Vironal a Cistus complex užívané prevenčne významne (97%) pomáhajú k bezpríznakovému priebehu ochorenia.
Svoju veľkú úlohu tu plní aj Vitamarin s Flavocelom.
Prísun vitamínov C a vitamínov D je jedným z kľúčových faktorov ako zvládnuť ochorenie.

Spomínané prípravky Vironal, Flavocel a Cistus complex sú teraz dostupné aj v mimoriadnej akciovej sezónnej ponuke sprístupnenej pre všetkých.

Vedci upozorňujú, že pri samotnej liečbe ochorenia, je mimoriadne dôležité podávanie antioxidantov.
Dokážu totiž predísť cytokínovej búrke, ktorú spôsobujú “zmätené” mitochondrie. To vysvetľuje aj, prečo majú naši poradcovia tak veľké úspechy s Annonou, Goji a Flavocelom a najmä s Acai.
Takže ak máte podozrenie, že by ste mohli vírus už v sebe mať, je na mieste brať tieto produkty. Významne vám môžu pomôcť.
AK MÁM PODOZRENIE, ŽE SOM SA NAKAZIL
Je veľmi dôležité podchytiť chorobu čo najskôr, v ranom štádiu. Ak máte čo i len podozrenie, ihneď si nasaďte Vironal a Cistus s Flavocelom a niektorú zo Zelených potravín, ideálne Goji alebo Acai. Čo najskôr sa nechajte otestovať, aby ste mali istotu. Zamedzte tomu, aby sa vírus šíril, izolujte sa. Kontaktujte svojho lekára a dodržiavajte jeho inštrukcie. Lekári predpisujú niekedy antibiotiká. Je to preto, lebo covid nezriedka spustí aj bakteriálne ochorenia. Samotné antibiotiká na Covid nijako nezaberajú, lekár však vie, prečo to robí.
Držte sa v teple, pite veľa tekutín. O sedem až desať dní to budete mať za sebou. Väčšina z nás bude mať len mierne príznaky. A čo je najdôležitejšie, získa imunitu. Zatiaľ nevieme, na ako dlho, ale minimálne na 180 dní, s očkovaním aj na rok.


OMIKRON PRÍZNAKY

Aj keď mnohé zostáva neisté, odborníci už majú prvé dáta o variante Omikron. Vieme, ako ovplyvňuje ľudí, ktorí sú očkovaní, neočkovaní alebo ktorí mali infekciu Covid.

PRÍZNAKY
Zdá sa napríklad, že ľudia, ktorí sú vystavení Omikronu, ochorejú rýchlejšie a môžu mať príznaky, ktoré sa líšia od symptómov iných variantov.

Aktuálne dôkazy naznačujú, že väčšina očkovaných ľudí, ktorí sa Omikronom nakazili, má výrazne miernejšie ochorenie.
Môže pripomínať bežnú nádchu, teda inú formu koronavírusu.

Dr. Katherine Poehling, špecialistka na infekčné choroby z Atrium Health Wake Forest Baptist v Severnej Karolíne, popísala symptómy Omikronu takto: kašeľ, únava, upchatie a výtok z nosa, bolesť hrdla a bolesť hlavy.

“Najčastejšie bolesť v krku, nádcha, únava a mierna bolesť hlavy," povedal Dr. Rahul Sharma, hlavný lekár pohotovosti v NewYork-Presbyterian/Weill Cornell Medical Center.

Na rozdiel od predchádzajúcich variantov sa zdá, že strata chuti a čuchu je podľa lekárov nezvyčajná.

Pre ľudí, ktorí boli očkovaní, ale nedostali posilňovaciu dávku, sú typické príznaky častejšie kašeľ, vyššia horúčka a väčšia únava ako u ľudí, ktorí dostali tretiu dávku, povedal Dr. Craig Spencer, riaditeľ globálneho zdravotníctva pre urgentnú medicínu v New Yorku - Lekárske centrum presbyteriánskej / Kolumbijskej univerzity.

U nezaočkovaných ľudí sú symptómy rovnaké, ale významne intenzívnejšie.
Symptómy nastupujú do troch dní od nákazy. Je dôležité zachytiť chorobu včas.

SPÔSOBUJE OMICRON MENEJ ZÁVAŽNÉ OCHORENIE?
Objavujú sa aj dôkazy, že Omikron nemá tendenciu sa zahrabávať hlboko do pľúc tak ako predchádzajúce varianty. Štúdia, ktorú na internete zverejnila Hongkonská univerzita a ktorá ešte nebola recenzovaná, zistila, že hoci je Omikron menej závažný v pľúcach, môže sa rýchlejšie replikovať vyššie v dýchacom trakte.

zdroj: nbcnewsČO TEDA ROBIŤ AKTUÁLNE?
Samotná liečba je oveľa jednoduchšia, keď je organizmus pripravený, preto by sme okrem bohatej a zdravej stravy, denného pohybu (aspoň 20 min), mali denne brať Vironal, a niektorý z doplnkov stravy zameraný práve na antioxidanty. Odporúčame striedať naše Zelené potraviny.

Rozhodne nezabúdajte na Flavocel a Vitamarin, v tomto ročnom období denne.

Samozrejme, najlepšia prevencia je nenakaziť sa, preto dodržiavajte zmysluplné opatrenia a hlavne v sebe neživte strach. Pamätajte si dôležitú vec: Čím je vírusová nálož menšia, tým skôr a rýchlejšie vírus zvládnete. Preto noste respirátor a rúško všade, kde predpokladáte nákazu.

Aj Omikron sa dá zvládnuť a ukazuje sa, že jednoduchšie ako sme si mysleli. Dôležité je nepodľahnúť panike. Očkovanie má obrovský význam a dnes už vieme, že je to bezpečný spôsob výuky našej imunity. Ak ste sa aj očkovať nedali, spravte tak čo najskôr, je to bezpečný, moderný a najmä efektívny spôsob získania ochrany. Áno, prípravky sú funkčné, ale s očkovaním výrazne funkčnejšie. Bez očkovania až 4 ľudia zo 100 ochorenie nemusia zvládnuť a sedem z nich skončí v nemocnici. Vyhnite sa tomu, riešenie existuje.

Veľa sa hovorí o tom, že Omikron by mohol ukončiť pandémiu, na toto ešte presvedčivé dôkazy nie sú. Čo je však takmer isté, že sme sa naučili veľa o tom, ako sa ochoreniu dá predísť, v mnohých prípadoch už aj ochorenie samotné vieme zvládnuť a na dobrej ceste sú aj lieky. Tiež sme sa utvrdili v tom, že aj stravné doplnky sú cesta ako z toho von a oveľa lepšia ako sme si mysleli. Potvrdzujú to štúdie z celého sveta.

Jedným z najväčších problémov pandémie sú klamstvá, dezinformácie a HOAX, ktoré sa začali vo veľkom šíriť cez sociálne siete. Tie pôvodne vznikli, aby ľudí spájali, teraz však robia pravý opak. A možno práve toto bude vec, z ktorej sa bude ľudstvo spamätávať dlhšie ako z pandémie samotnej. Covid a pandémiu ako takú porazíme, keď sa ako ľudstvo konečne spamätáme a budeme veriť princípom humanizmu a tomu čo vymysleli naši predkovia. Ja však verím, že sme na dobrej ceste.Imunitu posilníte jednoducho aj vďaka špeciálnej kombinácii prípravkov Energy.
_______________________________

V prípade doplňujúcich otázok a pri záujme o rady a odporúčania pri liečbe, kontaktujte telefonicky, prosím, autora článku, riaditeľa Energy, spol. s r.o. – Jozefa Černeka – 0905 405 455.

O Vašom zdravotnom stave sa môžete poradiť aj s MUDr. Júliusom Šípošom prostredníctvom Energy on-line poradne na Facebooku alebo v prípade, že by ste sa chceli poradiť a nemáte možnosť navštíviť Vám najbližší Klub Energy, využite niektorú z našich on-line poradní na našom webe.

Všetky výrobky sú dostupné v našom e-shope www.energy.sk, garantujeme doručenie do 24 hodín, pri objednávke do 14:30 hod počas pracovných dní.

Rozhovor s autorom článku pre denník SME nielen o korone si môžete prečítať tu.


AUTOR ČLÁNKU
JOZEF ČERNEK

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.