Mauritia caps

čistá prírodná kvintesencia

  • POSVäTNÁ PALMA AMAZONSKÝCH INDIÁNov
  • ŽENSKOSť A KRÁSA
Uprostred pralesov v povodí juhoamerických riek Amazonka a Orinoko rastie palma moriche (Mauricia flexuosa), jedna z najkrajších paliem na Zemi. 

Miestni obyvatelia po stáročia veria, že krivky jej kmeňa, kyprosť sperených listov a súmernosť koruny poskytujú skrze jej plody dokonalú esenciu ženskosti a krásy. Vďaka moderným laboratórnym metódam v dnešnej dobe vieme, že tomu tak skutočne je.

Garancia top kvality
Všade, ak nezbierame bylinky priamo z voľnej prírody, pracujeme výhradne s certifikovanými bio/organickými surovinami. Sme presvedčení, že z pohľadu čistoty a účinku v tejto kategórii nenájdete lepšie produkty. Pokiaľ áno, sme pripravení vám vrátiť investované prostriedky.

UCTIEVANÁ PALMA

Palma aguaje rastie na brehoch riek a v záplavových oblastiach. Pestuje sa v blízkosti dedín aj domov a svojou krásnou dominantou vytvára kúzelné scenérie. Ľudským sídlam dodáva prvok krásy a sviežeho pohybu. V korunách jej stromov hniezdia vzácni vtáci a ako potrava slúži aj mnohým zástupcom živočíšnej ríše, vrátane tapírov a jaguárov.

 

Okrem dokonalej krásy sú najväčšou vzácnosťou tejto palmy jej plody. Ich zber, ktorý prebieha od decembra do apríla, je doslova miestnou spoločenskou udalosťou. Zbierať plody chodia často spoločne celé dediny. Najodvážnejší mladíci vyliezajú do korún stromov, ktoré často dosahujú výšku až 35 metrov, zatiaľ čo pre ženské a detské zastúpenie je určený skôr zber a triedenie plodov. Prezreté a mierne otlčené sú určené na okamžitú spotrebu v podobe džúsov, marmelád alebo fermentovaného vína. Tie najkvalitnejšie sa spracujú náročnejšie – šetrnou extrakciou a lyofilizáciou do podoby koncentrovaného a veľmi účinného prášku.

ŽENA NIELEN KRÁSNA, ALE AJ ZDRAVÁ

Mauritia obsahuje predovšetkým fytoestrogény, rastlinné látky štruktúrou podobné ženským hormónom. Pomáhajú vyrovnávať prirodzenú hormonálnu hladinu, veľmi dobre pôsobia pri menopauze, zvyšujú libido u žien, podporujú zväčšenie pŕs a správne formovanie bokov. Okrem toho pôsobia proti vypadávaniu vlasov a podporujú ich lesk. U žien pomáha mauritia odstrániť aj migrénu, problémy s pleťou a osteoporózou.


Veľmi významné je množstvo vitamínu A – retinolu, ktorého aguaje obsahuje päťkrát viac než napríklad mrkva. Podporuje správny vývoj buniek, slizníc, kostí a krvotvorby. Je výborným prostriedkom pre tehotné a dojčiace ženy, pretože zlepšuje stav kostí a svalov u detí. Aguaje je bohatá na bielkoviny, karbohydráty, vápnik, vlákninu, fosfor, železo, tiamín, riboflavín, niacín, vitamín C a E.

Obsah: 120 kapsúl

Ďalšie produkty z rady

Taiwan Chlorella TABS

Taiwan Chlorella

 200 ks

MO Cena: 20,70 €

Hawaii Spirulina tabs

HAWAII SPIRULINA TABS

 200 ks

MO Cena: 23,70 €

Barley juice tabs

BARLEY JUICE TABS

 200 ks

MO Cena: 20,70 €

Organic Barley juice powder

ORGANIC BARLEY JUICE POWDER

 100 g

MO Cena: 23,90 €

Organic Maca caps

Organic Maca caps

 120 kapsúl

MO Cena: 20,70 €

Spirulina Barley tabs

SPIRULINA BARLEY TABS

 200 ks

MO Cena: 26,40 €

Acai pure powder

ACAI PURE POWDER

 100 g

MO Cena: 20,70 €

Organic Sea berry powder

ORGANIC SEA BERRY POWDER

 100 g

MO Cena: 20,70 €

Organic Goji powder

ORGANIC GOJI POWDER

 100 g

MO Cena: 22,10 €

Detail produktu
Organic Matcha powder

ORGANIC MATCHA POWDER

 50 g

MO Cena: 17,40 €

Raw Ambrosia pieces

RAW AMBROSIA

 100 g

MO Cena: 21,20 €

Cranberry powder

Organic Cranberry Juice Powder

 100 g

MO Cena: 23,40 €

Detail produktu
Organic Nigella Sativa

ORGANIC NIGELLA SATIVA

 100 ml

MO Cena: 15,90 €

Organic Sacha Inchi

ORGANIC SACHA INCHI

 100 ml

MO Cena: 18,90 €

Himalayan apricot OIL

Himalayan Apricot oil

 100 ml

MO Cena: 17,90 €

Organic SEA BERRY oil

Organic Sea Berry oil

 30 ml

MO Cena: 19,40 €

Detail produktu

Magazín Vitae

Viac ako 20 rokov, 200 vydaní a 2000 článkov, rozhovorov, rád, názorov a inšpirácie. Staráme sa o odbornosť a objektívnosť, ponúkame pestrosť a rôzne uhly pohľadu.

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.