Organic Goji Powder

čistá prírodná kvintesencia

  • ZNÁMÁ AKO KUSTOVNICa
  • PôVODEM Z ČISTÝCH TIBETSKÝCH ÚDOLÍ
  • MIMOriaDNa SVOjoU KVALITOU, CHUťou A Vôňou
  • RUČNe zbieraná A ŠETRNe sPRACOVaNá

 

Organic Goji, u nás viac známa ako kustovnica čínska, vždy patrila a dodnes patrí medzi klenoty tradičnej čínskej medicíny (je oficiálnou súčasťou čínskeho liekopisu – Chinese Pharmacopoeia).

Považuje sa za liečivú rastlinu podporujúcu dlhovekosť a silu. Podľa starých čínskych majstrov kustovnica posilňuje náš imunitný systém, podporuje obličky a zlepšuje zrak, chráni pečeň, zlepšuje krvný obeh a urýchľuje metabolizmus. Obsahuje množstvo látok významných pre ľudský organizmus, u ktorých sa preukázalo farmakologické pôsobenie. Boli vykonané aj mnohé klinické štúdie. Zistil sa antioxidačný, imunomodulačný, protinádorový, neuroprotektívniy, rádioprotektívniy, antidiabetický, antiosteoporotický, hepatoprotektívniy a hypolipidemický účinok (Univerzita Karlova v Prahe, Prírodovedecká fakulta). 

Garancia top kvality
Všade, ak nezbierame bylinky priamo z voľnej prírody, pracujeme výhradne s certifikovanými bio/organickými surovinami. Sme presvedčení, že z pohľadu čistoty a účinku v tejto kategórii nenájdete lepšie produkty. Pokiaľ áno, sme pripravení vám vrátiť investované prostriedky.

Energetická charakteristika

Zaznamenaný bol účinok proti rôzným typom nádorových buniek, napr. karcinómu pľúc, krčka maternice, prsníka, hrubého čreva, žalúdka, pečene, prostaty a proti leukemicky´m bunkám. Protinádorové pôsobenie sprostredkujú viaceré mechanizmy: inhibícia proliferácie nádorových buniek, indukcia apoptózy (bunkovej smrti) a regulácia (zastavenie) bunkového cyklu vo fáze G2/M. Na protinádorovom účinku sa podieľa aj imunomodulačné pôsobenie kustovnice. Klinická štúdia bola vykonaná na 79 pacientoch s nádorovým ochorením. Podávané LBP (Lycium barbarum polysacharidy – viď nižšie) mali priaznivý efekt a uvádza sa zosilnenie účinku niektorých cytostatík. Kustovnica znižuje aj nežiadúce účinky chemoterapie a rádioterapie, a preto môže slúžiť ako vhodny´ doplnok pri štandardnej liečbe nádorových ochorení (An evidence-based update on the pharmacological activities and possible molecular targets of Lycium barbarum polysaccharides. Drug Des Devel Ther 2014; 9: 33–78; A review of the anticancer and immunomodulatory effects of Lycium barbarum fruit. Inflammopharmacology. 2012; 20: 307–314). Medzi významné obsahové látky patria polysacharidy, monosacharidy (arabinóza, galaktóza, xylóza), glykoproteíny, glykolipidy, aminokyseliny, peptidy, flavonoidy a ďalšie fenolické látky (rutín, kyselina chlorogénová a protokatechová), kumaríny (skopoletín), vitamín C, B1, B2, B6 a B12, beta-karotenoidy (zeaxantín, beta-karotén, luteín, lykopén), vitamín E, alkaloidy (kalystegín, kukoamín, betaín), organicke´ kyseliny, aromaticke´ la´tky, cerebrozidy, diterpény (lyciumozidy), triterpény a steroidy (beta-sitosterol). Za mimoriadnu pozornosť stoja špecifické proteoglykánové polysacharidy (LBP – Lycium barbarum polysacharidy). Zvláštna zmes polysacharidov a proteoglykánov, ktorých názov je odvodený z latinského názvu kustovnice čínskej, je výnimočne silným antioxidantom, obmedzuje proces starnutia organizmu a zvyšuje odolnosť voči nepriaznivým faktorom vonkajšieho prostredia. Kustovnicu uznávajú aj ďalšie tradičné medicíny ako kórejská, japonská a najmä tibetská, ktorá je kolískou nielen jej pôvodu, ale aj využívania.

 

Iba originálna kustovnica z tibetskej oblasti sa môže nazývať pravou Goji. Tento názov dali plodom vedci z Tanaduk Botanical Research Institute (TBRI) už v roku 1973. O štyri roky neskôr sa o Goji prvýkrát dozvedel aj svet. Vtedy na pult Tenzing Momo Apothecary v americkom Seattle dorazili prvé balíčky tohto pokladu. Pravá Goji sa často úmyselne zamieňa za wolfberry (Lycium barbarum), ktorá je odlišné nielen z botanického hľadiska, ale rastie väčšinou v miernejších pásmach (Mongolsko, Čína) a jej obsahové látky sú oveľa menej zajímavé. O zachovanie pravej podstaty Goji, udržateľných metód pestovania a ochrany miestneho prostredia sa tu významne stará aj organizácia Dalai Lama's Institute of Tibetan Medicine.

Ďalšie produkty z rady

Taiwan Chlorella TABS

Taiwan Chlorella

 200 ks

MO Cena: 20,70 €

Hawaii Spirulina tabs

HAWAII SPIRULINA TABS

 200 ks

MO Cena: 23,70 €

Barley juice tabs

BARLEY JUICE TABS

 200 ks

MO Cena: 20,70 €

Organic Barley juice powder

ORGANIC BARLEY JUICE POWDER

 100 g

MO Cena: 23,90 €

Organic Maca caps

Organic Maca caps

 120 kapsúl

MO Cena: 20,70 €

Spirulina Barley tabs

SPIRULINA BARLEY TABS

 200 ks

MO Cena: 26,40 €

Acai pure powder

ACAI PURE POWDER

 100 g

MO Cena: 20,70 €

Organic Sea berry powder

ORGANIC SEA BERRY POWDER

 100 g

MO Cena: 20,70 €

Organic Matcha powder

ORGANIC MATCHA POWDER

 50 g

MO Cena: 17,40 €

Raw Ambrosia pieces

RAW AMBROSIA

 100 g

MO Cena: 21,20 €

Mauritia DOPREDAJ

Mauritia

 120 kapsúl

MO Cena: 22,10 €

Cranberry powder

Organic Cranberry Juice Powder

 100 g

MO Cena: 23,40 €

Detail produktu
Organic Nigella Sativa

ORGANIC NIGELLA SATIVA

 100 ml

MO Cena: 15,90 €

Organic Sacha Inchi

ORGANIC SACHA INCHI

 100 ml

MO Cena: 18,90 €

Himalayan apricot OIL

Himalayan Apricot oil

 100 ml

MO Cena: 17,90 €

Organic SEA BERRY oil

Organic Sea Berry oil

 30 ml

MO Cena: 19,40 €

Detail produktu

Magazín Vitae

Viac ako 20 rokov, 200 vydaní a 2000 článkov, rozhovorov, rád, názorov a inšpirácie. Staráme sa o odbornosť a objektívnosť, ponúkame pestrosť a rôzne uhly pohľadu.

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.