Protektin XXL

terapeutický regeneračný krém

  • TERAPEUTICKÝ REGENERAČNÝ KRÉM 
  • ALERGICKÉ KOŽNÉ REAKCIE, PLESNE, EKZÉMY
  • TRÁVIACE POTIAŽE, NADÚVANIE 
  • PRUŽNOSŤ ŠLIACH A VÄZIVOVÝCH ÚPONOV
  • PODPORUJE FLEXIBILITU A SPOKOJNOSŤ

Použitie terapeutického krému Protektin

Zaručene originálny prípravok Energy priamo od výrobcu.

Protektin je bioinformačný regeneračný krém s vyváženým bylinným komplexom a vysokým obsahom termálnej vody zo žriedla Podhájska. Súčasťou krému sú vysokoúčinné látky ako lipozómy, AHA kyseliny, vitamíny či výťažky z rašeliny. Vďaka vysokému podielu osvedčených a prírodných látok má jedinečné regeneračné a čistiace účinky na kožu.

Protektin je bioinformačný regeneračný krém s vyváženým bylinným komplexom a vysokým obsahom termálnej vody zo žriedla Podhájska. Súčasťou krému sú vysokoúčinné látky ako lipozómy, AHA kyseliny, vitamíny či výťažky z rašeliny. Vďaka vysokému podielu osvedčených a prírodných látok má jedinečné regeneračné a čistiace účinky na kožu.

Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace impulzy podkôrových centier mozgu, regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

Účinky Protektinu

Koža
Hlavnou oblasťou, kde sa hojivé vlastnosti Protektinu môžu veľmi dobre uplatniť, sú všetky vonkajšie prejavy energetickej nerovnováhy pečene a žlčníka, medzi ktoré patria ekzémy, akné a všetky svrbivé kožné vyrážky s typickým šupinatým povrchom.
Na ekzémy sa v Protektine zameriavajú bylinné výťažky z prasličky, zemedymu, pakostu a hamamelu, ktoré pôsobia práve proti svrbeniu. Na akné sa zameriavajú výťažky z lopúcha, sedmokrásky, pyšteka a vresu. Ak ide o dlhodobejší problém, ako je lupienka alebo akné v dospelom veku, je vhodné kombinovať Protektin s vnútorným užívaním Regalenu, eventuálne King Kongu, alebo podľa odporúčania terapeuta. Protektin sa dá úspešne využíť u bradavíc, a to vďaka jeho protivírusovému účinku (niektoré bradavice sú vyvolané pôsobením tzv. papilomavírusov) a obsahu lastovičníka. Na odstránenie bradavíc je vhodné potrieť postihnuté miesto najprv Drags Imunom, a až po zaschnutí použiť Protektin. Kompletné vyriešenie je dlhodobá záležitosť, keďže tieto kožné výrastky majú často pomerne hlboké korene.
Bylinný komplex tohto krému má výrazné protiplesňové účinky. Začervenaná, mokvajúca a olupujúca sa koža často poukazuje na prítomnosť plesní. Protektin účinne zabraňuje ich rozvoju. Pri nadmernom potení nôh je vhodné využiť kúpele v Biotermale alebo Balneole, a následne ošetriť pokožku Protektinom.

Trávenie
Pri pocitoch plnosti, prípadne pri opakovanom rihaní, je vhodné aplikovať Protektin nad oblasť uloženia žalúdka a pečene (nad pravou stranu pod rebrami). Protektin bude vhodný aj pri podráždenom žlčníku, prípadne žlčových kameňoch. Ochranný vplyv na pečeň a žlčník zaisťuje v Protektine šišiak, lipkavec a zemedym. V týchto prípadoch je však nevyhnutné užívať aj Regalen.

Alergia
Vďaka obsahu bylín s protialergickými účinkami (fialka, puškvorec, sofora a sladovka) a jeho schopnosti zabrániť prenikaniu alergénov do tela, sa Protektin môže použiť aj na žihľavku; veľmi dobre sa osvedčí aj ako prvá pomoc pri bodnutí akýmkoľvek hmyzom alebo pri popálení kože pŕhlivou rastlinou či agresívnou rastlinnou šťavou. Svrbivé kožné problémy často vznikajú ako sprievodný prejav alergickej reakcie organizmu na dlhodobé kumulovanie toxických a odpadových látok. Alergické prejavy spojené so svrbením a slzením poukazujú na problematiku pečene.

Pohybové ústrojenstvo
Protektin pomáha udržiavať elasticitu šliach a väziva, je veľmi vhodným doplnkom starostlivosti pri dlhodobej tréningovej športovej príprave a pri vrcholových akciách. Svojím pôsobením zvyšuje pružnosť šliach a väzov, a tým minimalizuje možnosť úrazu.

Psychika
Protektin podporuje kreativitu, tvorivosť a originálne myslenie. Je vhodný najmä pre študentov a ostatných, ktorí namáhajú svoje oči. Zmierňuje pocity hnevu, impulzivnosť, zúrivosť, podráždenosť. Je vhodný pre problematické osobnosti, pri psychickej nevyrovnanosti, a v ťažkých životných situáciách.

Energetické pôsobenie Protektinu podľa princípov TČM
Protektin ovplyvňuje a harmonizuje predovšetkým energetickú dráhu pečene, žlčníka, žalúdka, sleziny a riadiacu dráhu.

Použitie Protektinu

» Ekzémy, svrbivé a hnisavé kožné ochorenia, vyrážky, lupienka, lišaj, akné a nečistá pleť• plesňové kožné ochorenia
» Zapálené a zle sa hojace rany
» Doplnok pri liečbe vitiliga (strata kožného pigmentu)
» Alergické vyrážky (žihľavka, reakcia na bodnutie hmyzom)
» Bradavice a kurie oká
» Poruchy trávenia či bolesti brucha v hornej tretine spôsobené problémami s pečeňou, žlčníkom, žalúdkom, slezinou a pankreasom
» Úľava pri nadúvaní (meteorizme), dojčenských kolikách
» Bolesti hlavy (aplikovanie v oblasti spánkov), psychické napätie a stres

» Posilnenie funkcie štítnej žľazy

» Zlepšenie funkcie hlasiviek pri vyčerpaní z rozprávania – dá sa použiť aj preventívne

» Zlepšuje pružnosť šliach a väzivového aparátu kĺbov

Krém Protektin je možné kombinovať s ďalšími prípravkami firmy E nergy.

Zloženie Protektinu

Pyštek obyčajný, lastovičník väčší, bôľhoj lekársky, praslička roľná, lipkavec pravý, fialka trojfarebná, kostihoj lekársky, lopúch väčší, puškvorec obyčajný, hamamel virgínsky, pakost smradľavý, zemedym lekársky, sofora japonská, šišiak bajkalský, jastrabina lekárska, sedmokráska obyčajná, sladovka hladkoplodá, vres obyčajný, arália mandžuská.

Protektin ďalej obsahuje rastlinné oleje (pupalkový, ľanový, ricínový, sójový, podzemnicový), éterické silice (napr. levanduľovú, gerániovú, tea tree, ďumbierovú), vitamín A, E, lecitín, peruánsky balzam, minerálnu vodu zo žriedla Podhájska, humát draselný, extrakt z kaviáru slimákov (helixín) a kalifornských dážďoviek (vermesín), bioinformácie z nerastov a ďalších prírodných látok.

Regeneračný postup a spôsob aplikovania

Protektin sa ľahko roztiera a zmýva vodou. Natierame ho lokálne na problematické miesta v tenkej vrstve 1–3x denne. Krém môžeme aplikovať nad miesta uloženia jednotlivých orgánov, na reflexné zóny či akupunktúrne body, a to nielen pri akútnych ťažkostiach, ale aj v prípade chronických ochorení či pocitu diskomfortu. Osvedčuje sa buď masáž alebo len nanášanie krému na príslušné body.

 

V prípade prechodného zhoršenia problémov ide o spätný regeneračný proces – tzv. reverznú reakciu. Tento jav je pozitívny a dá sa ovplyvniť znížením početnosti aplikácií a zvýšením príjmu tekutín. V podobných prípadoch odporúčame konzultáciu s poradcom alebo terapeutom.

Upozornenie: Uschovávajte na suchom mieste pri teplote 10–25°C, chráňte pred mrazom.
.

Príbalové informácie - Protektin

extractum Herbarum
Protektin je bioinformačný širokospektrálny regeneračný krém s vysokým obsahom termálnej vody žriedla z Podhájska.

Účinné ingrediencie

Extractum Herbarum (Fumaria Officinalis Extract, Geranium Robertianum Extract, Sophora Japonica Fruit Extract, Galega Officinalis Extract, Linaria Vulgaris Flower/Leaf/Stem Extract, Arctium Lappa Root Extract, Bellis Perennis Flower Extract, Calluna Vulgaris Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Hamamelis Virginiana Leaf Extract , Symphytum Officinale Root Extract, Acorus Calamus Root Extract, Anthyllis Vulneraria Flower Extract, Aralica Cordata Extract, Chelidonium Majus Extract, Scutellaria Baicalensis Extract, Galium Aparine Extract, Equisetum Arvense Extract, Viola Tricolor Extract, Mineral Water, Alcohol Denat., Wine Vinegar) , Cetearyl Alcohol , Cetyl Palmitate , Glycerin , Hydrogenated Polyisobutene , Lauryl Glucoside , Glyceryl Stearate , Glyceryl Stearate Citrate , Linum Usitatissimum Seed Oil , Glycine Soja Oil , Oenothera Biennis Oil , Ricinus Communis Seed Oil , Arachis Hypogaea Oil , Lecithin , Commiphora Myrrha Gum Extract , Boswellia Carterii Gum Extract , Croton Lechleri Resin Extract , Shorea Robusta Resin Extract (NON), Helix Pomatia Extract (NON), Parfum (Foeniculum Vulgare Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Tagetes Minuta Flower Oil, Vetiveria Zizanoides Root Oil, Melaleuca Viridiflora Leaf Oil, Elettaria Cardamomum Seed Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Myroxylon Balsamum Resin, Pelargonium Graveolens Oil, Pimpinella Anisum Fruit Oil, Amber Extract, Cinnamomum Camphora Leaf Oil, Illicium Verum Fruit/Seed Oil , Thuja Occidentalis Leaf Oil, Zingiber Officinale Root Oil) , Eisenia Andrei Extract (NON), Bisabolol , Tocopheryl Acetate , Magnesium Lactate , Calcium Lactate , Copper Gluconate , Resveratrol , Glyceryl Caprylate , Caprylyl Glycol , Phenylpropanol , Xanthan Gum , Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate/ Acrylamide Copolymer , Sodium Hydroxide , Citronellol, Geraniol, d-Limonene, Linalool.

Spôsob skladovania

Spotrebujte najlepšie do dátumu vyznačeného na spodnej strane škatuľky a na viečku tuby. Výrobok je nutné skladovať v suchu, uchovávať mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10-25 ° C a chrániť pred mrazom.

Objem

250 ml

Výrobca:

Energy Group, a. s., Jeseniova 55, 130 00 Praha 3

Tel./fax: +420-283 853 853/54
info@energy.cz

EWG hodnotenie
ewg.org

Dalšie produkty z rady Pentagramu regeneračných krémov

Protektin

PROTEKTIN

 objem 50 ml

MO Cena: 17,20 €

Detail produktu
Ruticelit

RUTICELIT

 objem 50 ml

MO Cena: 17,20 €

Detail produktu
Cytovital

CYTOVITAL

 objem 50 ml

MO Cena: 17,20 €

Detail produktu
Droserin

DROSERIN

 objem 50 ml

MO Cena: 17,20 €

Detail produktu
Artrin

ARTRIN

 objem 50 ml

MO Cena: 17,20 €

Detail produktu
Ruticelit XXL (250 ml)

Ruticelit XXL

 250 ml

MO Cena: 52,80 €

Detail produktu
Cytovital XXL (250ml)

Cytovital XXL

 250 ml

MO Cena: 52,80 €

Detail produktu
Krém Droserin XXL 250ml

Droserin XXL

 250 ml

MO Cena: 52,80 €

Detail produktu
Artrin XXL (250 ml)

Artrin XXL

 250 ml

MO Cena: 52,80 €

Detail produktu
Ruticelit professional 500ml

Ruticelit professional

 500 ml

MO Cena: 79,20 €

Detail produktu
Artrin professional 500ml

Artrin professional

 500 ml

MO Cena: 79,20 €

Detail produktu

Magazín Vitae

Viac ako 20 rokov, 200 vydaní a 2000 článkov, rozhovorov, rád, názorov a inšpirácie. Staráme sa o odbornosť a objektívnosť, ponúkame pestrosť a rôzne uhly pohľadu.

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.