COVID-19
alebo koronavírus

2.3. 2020

Priatelia, šíri sa strašne veľa dezinformácií, poplašných správ a HOAXOV v súvislosti s novým typom chrípkového ochorenia.
Je dôležité si uvedomiť, že strach a hystéria naozaj nikomu nepomôže. Naša spoločnosť v žiadnom prípade
nechce a nebude takýmto spôsobom “prilievať olej do ohňa”. Našou prioritou je šírenie myšlienok zdravia a prevencie predovšetkým. K tomu strach jednoducho nepatrí. V každom prípade, je chrípkové obdobie a počasie nám aktuálne naozaj nepraje. Je to však pomerne bežné, i keď rozhodne nie žiadúce. Chrípka je, žiaľ, v našej spoločnosti podceňovaná, pritom pre rizikové skupiny ľudí nebezpečná a treba spraviť všetko, čo je našich silách, aby sme sa jej vyhli. Ak sa to nepodarí, podľahnúť panike nie je dobrý nápad. Naše telo si s chrípkou poradí, len mu treba dať šancu. Dôležitý je najmä pokoj na lôžku, dostatočný prísun tekutín, ideálne v podobe čaju a ešte raz kľud. O koronavíruse máme zatiaľ naozaj len málo informácií, je však isté, že spôsobuje ochorenie COVID-19, patrí medzi kvapôčkové infekcie.
Odhadovaný inkubačný čas ochorenia je 2 až 14 dní.

Príznaky ochorenia: - horúčka - kašeľ - sťažené dýchanie - bolesť svalov - bolesť hlavy - únava

To znamená, že je NEROZOZNATEĽNÝ od nádchy a chrípky. Znova ale, opakujem, za bežných okolností sa naše telo pravdepodobne aj s týmto vírusom vysporiadava rovnako ako s každou chrípkovou infekciou. Dokonca v mnohých prípadoch priebeh ochorenia je len mierny.
Ako pri všetkých chrípkach, klasická (medicínska) liečba neexistuje. Medicína pozná len symptomatickú liečbu (potláča horúčku, pomáha pri sťaženom dýchaní a pod.) Účinné v tomto prípade sú len očkovacie látky (a teda naučenie organizmu bojovať s vírusom.) Pre koronavírus ale očkovacia látka zatiaľ neexistuje. Na bežnú chrípku sa očkuje len 2,5 - 4 % Slovákov.
Je však dôležité nezanedbať kľudový režim, zvýšenie príjmu tekutín a podávanie vitamínov C a D, prípadne potravinových doplnkov (čajov, kvapiek) bylinného pôvodu (napomáhajú imunitnému systému človeka).
Najúčinnejšia obrana v boji proti vírusom je prevencia. Vyvážený strava, pohyb na čerstvom vzduchu, na posilnenie imunity, môžu pomôcť môžu aj bylinné preparáty. Naša prax, už viac ako dvadsaťročná v tomto obore hovorí, že sú výbornou voľbou.
Na Kluboch Energy vám pomôžu vybrať pre vás ten správny. Prípadne si pozrite našu ponuku tu.
Zobraziť viac…

AKO PODPORIŤ ČREVNÝ MIKROBIÓM

1.2. 2020

Vedci v 21. storočí objavili, že v ľudskom tele sa nachádza nový orgán. Ale na rozdiel od srdca, mozgu alebo pľúc sa neskladá z ľudského tkaniva, ale z biliónov baktérií. Hovorí sa mu mikrobiom a nachádza sa práve v čreve.
Črevné baktérie produkujú hormóny a neurotransmitery (serotonín), ktoré náš organizmus potrebuje k emocionálnej stabilite a rozoznávacím schopnostiam. Zároveň upravujú imunitný systém, zapínajú a vypínajú gény a cez blúdivý nerv vysielajú správy do mozgu. Mikrobióm chráni črevnú stenu, vytvára niektoré vitamíny, rozkladá potravu, získava z nej živiny, učí imunitný systém rozpoznávať nepriateľov, tvorí protizápalové látky, moduluje jedovatosť požitých chemikálií pre našu pečeň atď. Vidíme teda, že črevný mikrobióm reguluje rad rôznych procesov. Funguje ako superpočítač. A preto ho môžeme nazvať kontrolným centrom tela. Problémy ale nastanú, keď v ňom zavládne neporiadok.
Pre podporu, obnovu a znovunastolenie rovnováhy v črevnom mikrobióme možno odporučiť prípravok Probiosan Inovum – - obsahuje probiotické baktérie, inulín, betaglukány a kolostrum. Probiotický komplex zahŕňa všetkých 10 najdôležitejších kmeňov v počte 10 miliárd baktérií (po celú dobu životnosti výrobku).
Zobraziť viac…

ANTIVIROTIKÁ ENERGY

1.12.2019

Antibiotiká sme začali používať takmer pri každom kýchnutí, ukazuje sa však stále zreteľnejšie, že väčšina z nich prestáva zaberať a vzniká rezistencia, teda antibiotiká prestávajú účinkovať. Navyše väčšina ochorení z nachladnutia je vírusového pôvodu a na vírusy antibiotiká nezaberajú.

Najlepšou cestou je, samozrejme, zamerať sa na zvyšovanie imunity, ale keď sa nám už podarí nejakú tú nádchu či angínu chytiť, prípadne ju prinesú deti zo škôlky či zo školy, existuje možnosť využitia antivirotických prípravkov Energy.
Ihneď na začiatku ochorenia - aj preventívne - nasadíme Grepofit a Vironal. Pri ťažšom priebehu Drags Imun. Pomôžu tiež Fytomineral, Flavocel či Vitaflorin, ktoré doplnia potrebné vitamíny a minerály v prírodnej forme. Lokálne použijeme bylinný krém Droserin. Ďalej môžeme využiť Cistus Incanus, Cytosan, na podporu imunitného systému Imunosan, zvonka potom sprej Spiron či prípravok Audiron na opary. Zelené potraviny - prípravky Barley juice, Spirulina Barley a Chlorella, Goji a Sea Berry pôsobia hojivo a podporne vďaka obsahu chlorofylu, prirodzených vitamínov, antioxidantov, minerálov a enzýmov.
Čaje Lapacho a Uncaria tomentosa (Vilcacora) majú oba výrazné antibakteriálne, antivírusové a imunitu podporujúce účinky, pôsobia aj proti plesniam. Vňať Chanca Piedra pôsobí priaznivo pri zápaloch a infekciách močovopohlavného systému, tiež pri nachladnutí, horúčke a chrípke. Nesmieme vynechať liečivé kúpele v Balneole.

Zobraziť viac...

ENERGY NA FACEBOOKU

26.4.2019

Sledujete Energy na sociálnych sieťach? Na Facebooku a Instagrame pravidelne zdieľame príspevky poodhaľujúce nielen jednotlivé produkty Energy, ale tiež celostný prístup ku zdraviu človeka. Tipy sa striedajú s pripomienkami mesačných akcií a nechýbajú ani súťaže o produkty Energy.
Sledujte nás tiež, nech spolu môžeme komunikovať lepšie!

Naše profily nájdete:
Facebook: @energysk
Instagram: @myenergysk

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.