PREČO MÔŽE TENTO ROK PENTAGRAM® CHUTIŤ INAK?

14.8. 2020

Mnoho pravidelných zákazníkov si všimlo odlišnú chuť svojich obľúbených produktov z rady Pentagramu®, najmä pri Gynexe a Korolene. Prečo je to tak a prečo to neznamená nič zlého? Produkty Pentagramu® patria všeobecne medzi najobľúbenejšie a najdôležitejšie prípravky počas celých 25 rokov. Z 95% sú tvorené vysoko koncentrovaným extraktom zloženým až z devätnástich bylín. Práve táto skutočnosť predurčuje ich charakter, lebo každá bylina ako čisto prírodná ingrediencia, závisí od podmienok, v ktorých rastie a silnie. Je ovplyvnená miestom a dobou svojho zberu, priemernými teplotami, počtom slnečných dní alebo úhrnom zrážok.
Účinnosť koncentrátov ostáva vždy rovnaká, biochemický profil sa nikdy nemení. Môže sa však mierne líšiť ich sýtosť, zafarbenie a predovšetkým chuť, pretože dbáme na to, aby prípravky neboli nijako upravované a ich charakter bol presne taký, ako bol získaný prírodnou cestou.
Rok 2020 je v mnohom iný. Máme omnoho viac vlahy a rýchlych zmien počasia ako v predchádzajúcich rokoch. Čo sa ale nemení, je kvalita, zloženie a účinnosť produktov, ktorú máme vždy na prvom mieste.

 
Zobraziť viac…

LETNÁ LEKÁRNIČKA ENERGY

1.8. 2020

Aby sme zvládli leto bez ujmy na zdraví, pripravme sa na neho. Prekonať možné riziká a nástrahy, ktoré letné obdobie a dovolenkové aktivity prinášajú, pomôžu nasledujúce tipy.

Počas cesty v teple je potrebné mať so sebou dostatok tekutín, najlepšie čistej vody, do ktorej rozpustíme primerané množstvo Fytomineralu. Proti cestovateľskej hnačke, salmonelóze, infekčným bakteriálnym ochoreniam veľmi prospieva Drags Imun. Upraviť črevnú mikroflóru a trávenie pomôže Probiosan a Probiosan Inovum. Samozrejme je rozumné si strážiť príjem potravy nielen čo do kvantity, ale aj kvality - pozor na bizarné kombinácie jedál, nápojov a na alkohol. Ak to preženieme, môže byť veľmi prospešný bylinný koncentrát Regalen. Ten možno rozpustený v pohári vody užiť preventívne pred "obžerstvom". Po nadmernom príjme alkoholu je potrebné rehydratovať organizmus príjmom vody. Možno do nej pridať Vironal, ktorý býva efektívny pri zápale, resp. Podráždení žalúdka alkoholom. Blahodarne na zapálené sliznice pôsobí tiež Cytosan. Dá sa použiť aj tak, že jednu až dve kapsule otvoríte a vsypete do pohára vlažnej vody, zamiešaním vznikne nápoj farby čiernej kávy. Na skoršie zotavenie mysle a rýchlejšie odbúranie alkoholu priaznivo pôsobí zelený čaj Organic Matcha. Pri zápaloch močových ciest užijeme Organic Cranberry powder a oil spoločne s vyššími dávkami Grepofitu. Harmonizovať nervový systém a dosiahnuť psychickú rovnováhu pomáha bylinný koncentrát Relaxin a tiež Stimaral. Určite je múdre pribaliť sprej Spiron, ktorý poslúži nielen k zlepšeniu ovzdušia v interiéri, ale aj ako núdzová dezinfekcia rúk, koža či drobných poranení a tiež pri vzniku náhlej nevoľnosti. Bylinný krém Artrin sa uplatní pri natiahnutí a bolesti svalov, kĺbov, šliach a chrbtice. Ruticelit zase pri varixoch, pocitu ťažkých nôh, kŕčoch a opuchoch..

Zobraziť viac…

AKO NA SLNEČNÚ ALERGIU S PRÍPRAVKAMI ENERGY?

3.7. 2020

Alergia na slnečné žiarenie je čím ďalej tým rozšírenejší fenomén. Je však nutné podotknúť, že v tomto prípade sa nejedná o alergiu v pravom zmysle slova, avšak samotným pôsobením slnečného žiarenia pri nej vznikajú v tele látky, ktoré u citlivejších ľudí vyvolávajú
zmeny na pokožke podobné alergickej reakcii. Dôvod týchto prejavov nie je úplne známy. Predpokladá sa ale, že asi zo 70-80% spôsobuje tieto problémy dlhovlnné slnečné UV-A žiarenie.Príznaky solárnej dermatitídy sa vyskytujú spravidla na miestach vystavených slnečným lúčom. Na koži sa väčšinou objavia svrbiace červené, fľakaté mapy, ktoré postupne prechádzajú do pupáčikov, pľuzgierov a zdurenín. Najčastejšie sa vyskytuje predovšetkým vo výstrihu, na ramenách a pažiach, nohách a priehlavkoch.

Ako si teda v takej situácii pomôcť s prípravkami Energy? Akonáhle začne slnečná sezóna, užívajte 3x denne 2 kapsule Cytosanu medzi jedlami, dokáže vás ochrániť pred nadbytočným slnečným žiarením lepšie ako opaľovacie krémy. Preventívne vás pred alergiou (i slnečnou) pomôže ochrániť Peralgin (2-2-2). Udržujte svoju kožu hydratovanú a mažte sa pred i po opaľovaní. Použiť môžete širokú paletu olejov, krémov a telových mliek ako Dermaton oil, Dermaton gel, Cytovital či Caralotion. Ak to so slniečkom preženiete a objaví sa začervenanie, alebo dokonca pupienky, prípravkom číslo jedna je Artrin. Okamžite ho aplikujte vo vyššej vrstve.
Zobraziť viac…

ANTIVIROTIKÁ ENERGY

1.12.2019

Antibiotiká sme začali používať takmer pri každom kýchnutí, ukazuje sa však stále zreteľnejšie, že väčšina z nich prestáva zaberať a vzniká rezistencia, teda antibiotiká prestávajú účinkovať. Navyše väčšina ochorení z nachladnutia je vírusového pôvodu a na vírusy antibiotiká nezaberajú.

Najlepšou cestou je, samozrejme, zamerať sa na zvyšovanie imunity, ale keď sa nám už podarí nejakú tú nádchu či angínu chytiť, prípadne ju prinesú deti zo škôlky či zo školy, existuje možnosť využitia antivirotických prípravkov Energy.
Ihneď na začiatku ochorenia - aj preventívne - nasadíme Grepofit a Vironal. Pri ťažšom priebehu Drags Imun. Pomôžu tiež Fytomineral, Flavocel či Vitaflorin, ktoré doplnia potrebné vitamíny a minerály v prírodnej forme. Lokálne použijeme bylinný krém Droserin. Ďalej môžeme využiť Cistus Incanus, Cytosan, na podporu imunitného systému Imunosan, zvonka potom sprej Spiron či prípravok Audiron na opary. Zelené potraviny - prípravky Barley juice, Spirulina Barley a Chlorella, Goji a Sea Berry pôsobia hojivo a podporne vďaka obsahu chlorofylu, prirodzených vitamínov, antioxidantov, minerálov a enzýmov.
Čaje Lapacho a Uncaria tomentosa (Vilcacora) majú oba výrazné antibakteriálne, antivírusové a imunitu podporujúce účinky, pôsobia aj proti plesniam. Vňať Chanca Piedra pôsobí priaznivo pri zápaloch a infekciách močovopohlavného systému, tiež pri nachladnutí, horúčke a chrípke. Nesmieme vynechať liečivé kúpele v Balneole.

Zobraziť viac...

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.